Zdjęcie: Materiały prasowe

To już pewne: Rzeszów będzie mieć kameralny festiwal muzyczny. Właśnie ogłoszono szczegóły imprezy i pierwszą artystkę. 

Po tym, jak Estrada Rzeszowska z Aleksandrem Rusinem zawiesili Festiwal Przestrzeni Miejskiej, na festiwalowej mapie Rzeszowa powstała kulturalna dziura. Wypełnić ma ją Festiwal Tony demo vol. 1.

Festiwal potrwa dwa dni. Rozpocznie się 31 lipca, a zakończy 1 sierpnia. Jego formuła przypomina tę Festiwalu Przestrzeni Miejskiej. – Zaprezentujemy artystów, którzy poruszają się poza utartymi muzycznymi szlakami, a w swojej twórczości eksperymentują z różnymi gatunkami, m.in. indie i art pop, r&b, elektroniką, industrial, synth pop – słyszymy od organizatorów. 
 
A co odróżnia oba festiwale? Wstęp na FPM był wolny, Tony będą biletowane. Sprzedaż wejściówek ma ruszyć w połowie lipca. Ich ceny na razie nie są znane. 
 
Podczas festiwalu Tony wystąpi 8 muzyków. Zagrają oni na dwóch scenach, które powstaną przy Biurze Wystaw Artystycznych. „To będzie podróż po nowych, świeżych dźwiękach” – deklarują organizatorzy. 
 
Pierwszego wykonawcę poznaliśmy w poniedziałek. To Erith, a właściwie Martyna Biłogan, 23-letnia artystka, której znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczny taniec i towarzysząca mu gra świateł. 
 

– Erith nie gra zwykłych koncertów… Jej solo acty to elektroniczne show, podczas których artystka wciąga publiczność do swojego kosmicznego świata. Erith loopuje poszczególne sample, do których dogrywa instrumenty i śpiewa – chwali swojego gościa Estrada.

Erith jest laureatką prestiżowego konkursu Firestone – Headliners Of Tomorrow. Wystąpiła na zeszłorocznym Open’er Festivalu. Jej debiutancki album „Speed of Light” został uznany za jeden z najciekawszych debiutów na polskiej scenie muzycznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Młoda artystka raz już w Rzeszowie zagrała, 18 października ub. r. w „Niezłej Sztuce”. Koncert był niezwykle kameralny, przyszło kilka osób. Po występie Erith przyznała, że podobnego koncertu jeszcze nie grała.  

Nazwiska następnych artystów będą odkrywane na facebookowym profilu festiwalu

(cm)

Zdjęcie: materiały organizatora

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama