31 nowych funkcjonariuszy w szeregach podkarpackiej policji [ZDJĘCIA]

0

27 policjantów i cztery policjantki odebrało w środę legitymacje służbowe z rąk szefa podkarpackiej policji nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty. 

 

31 nowych policjantów w podkarpackim garnizonie ślubowanie złożyło w środę w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. W uroczystości brali udział m.in. wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i wicemarszałek podkarpacki Stanisław Kruczek.

– W przyszłym tygodniu nowo przyjęci funkcjonariusze rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a potem wrócą do swoich jednostek macierzystych. Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej policji, trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych. Teraz przed nimi półroczne szkolenie podstawowe, które odbędą w jednej ze szkół policji – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Środowa uroczystość była również okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Insp. Paweł Filipek, wiceszef podkarpackiej policji, z rąk wojewody Leniart odebrał „Brązowy Krzyż Zasługi” nadany przez prezydenta RP.

Ponadto komendant Pobuta za osiągnięcia w służbie wyróżnił trzech policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Ponadto pamiątkowe ryngrafy za osiągnięcia sportowe otrzymali st. sierż. Sławomir Chopiak z KPP w Jaśle, sierż. Krzysztof Weres i sierż. Paweł Szczepański z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie oraz st. sierż. Krzysztof Parma z KPP w Stalowej Woli. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama