W czwartek (30 października) w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie St. Petersburg Festiwal Balet przedstawi dwa spektakle: Śpiącą Królewnę oraz Jezioro Łabędzie. Grupa to jeden z najbardziej znanych baletów na świecie.

[Not a valid template]

 

Oba przedstawienia zawierają w sobie to, co nazywamy „rosyjską szkołą baletu klasycznego”, czyli klasyczną elegancję w połączeniu ze świeżym oddechem XXI wieku. Czołowi tancerze petersburskiego zespołu są laureatami międzynarodowych konkursów, a w ciągu ostatnich dwóch lat grupa z powodzeniem koncertowała w 10 europejskich krajach. W tym roku na przełomie października i listopada artyści zaprezentują swoje umiejętności w ośmiu polskich miastach.

Jezioro Łabędzie to jeden z najpopularniejszych baletów świata. Publiczność przyciąga od ponad 100 lat dzięki wzruszającej historii o księżniczce zaklętej w łabędzia oraz ponadczasowej muzyce skomponowanej przez Piotra Czajkowskiego.

Ten sam twórca jest także autorem muzyki do drugiego przedstawienia – Śpiącej Królewny. Tę kompozycję Czajkowski uważa za najlepszą w swojej karierze. Wspaniała scenografia zabierze widzów w krainę wróżek, piękna i spokoju, a dobrze wszystkim znana opowieść o śpiącej piękności zyska nowy wymiar.

St. Petersburg Festiwal Balet przekazuje 1 euro z każdego zakupionego biletu na pomoc dla Ukrainy. Bilety na oba wydarzenia znajdują się na portalu Biletomat.pl.

– Bilety przez nasz serwis można zakupić do 3 godzin przed rozpoczęciem przedstawienia, a sam zakup zajmuje kilka sekund bez konieczności logowania – mówi Konrad Kubaczewski z Biletomat.pl.

Spektakl Śpiąca Królewna rozpocznie się o godz. 15:30. Bilet można kupić TUTAJ, a TUTAJ na Jezioro Łabędzie, które rozpocznie się o 20:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama