Fot. Maciej Niechwiadowicz / Materiały prasowe

Rywalizacja toczyć się będzie na terenie sześciu powiatów i dziesięciu gmin. Trasa zawodów składać się będzie z jedenastu odcinków specjalnych. 

32. Rajd Rzeszowski odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia. To już od lat stały i uznany punkt kalendarza rajdowego w naszym kraju. Zawody z bazą w stolicy Podkarpacia nieprzerwanie od 2002 roku stanowią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a od 2016 są elementem prestiżowych europejskich rozgrywek.

O punkty walczyć będą nie tylko uczestnicy polskiego czempionatu, zarówno ci we współczesnych samochodach, jak i w historycznych rajdówkach, oraz Rajdowego Trofeum Europy, ale też zawodnicy rywalizujący w Rajdowych Mistrzostwach Słowacji. Dla nich trasa składać się będzie z 11 odcinków specjalnych (ponad 156 km).

Stawkę uzupełniają załogi startujące w cyklu Rajdowych Mistrzostw Południa, które ścigać się będą na pięciu próbach, mierzących w sumie 51 kilometrów.

Na piątkowe popołudnie i wieczór (11 sierpnia) zaplanowano pięć „oesów” – dwie dwukrotnie pokonywane próby w okolicach Rzeszowa i rozgrywany po zmroku, widowiskowy odcinek medialny w centrum stolicy Podkarpacia. W sobotę (12 sierpnia) walka rozegra się na sześciu „oesach”, w trzech różnych miejscach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnicy rajdu zmierzą się na próbach znanych z poprzednich edycji imprezy, a także na odcinkach niewykorzystywanych wcześniej w podkarpackiej rundzie.

Rywalizacja toczyć się będzie na terenie sześciu powiatów i dziesięciu gmin. Załogi rajdowe pojawią się w Rzeszowie oraz powiatach rzeszowskim, strzyżowskim, jasielskim, dębickim i ropczycko-sędziszowskim. Na trasie rajdu znajdują się gminy: Boguchwała, Strzyżów, Wiśniowa, Lubenia, Kołaczyce, Frysztak, Brzostek, Wielopole Skrzyńskie i Czudec.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama