Reklama

Już po raz 23. w dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki na ponad 40 cmentarzach Rzeszowa i okolicznych miejscowości odbędzie się kwesta na rzecz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Blisko 1,5 tys. wolontariuszy stanie z puszkami na datki pieniężne na miejscowych nekropoliach. Wśród zbierających będą m.in. uczniowie szkolnych szkół Caritas, studenci, parlamentarzyści i przedstawiciele władz miasta i województwa.

– Mogę zdradzić, że w tym roku wyjątkowo, nie na cmentarzu Pobitno, lecz Wilkowyja, w naszym imieniu będzie kwestował prezydent Tadeusz Ferenc – powiedział Aleksander Zacios, prezes Towarzystwa im. Brata Alberta w Rzeszowie.

W zeszłym roku podczas kwesty zebrano 120 tys. zł. Zacios liczy, że tym razem pieniędzy będzie więcej. W większości zostaną przeznaczone na spłatę pierwszej z siedmiu rat kredytu bankowego, jaki Towarzystwo zaciągnęło na budowę Centrum Integracji Społecznej. Dzięki odbywanym w nim specjalistycznych kursach podopieczni Towarzystwa coraz częściej znajdują stałe zatrudnienie.

Koszt budowy CIS pochłonął 3,5 mln złotych, z czego prawie 2 mln pochodziło z funduszy unijnych. Część pieniędzy Towarzystwo zdobyło właśnie z kwest przeprowadzanych na nekropoliach we Wszystkich Świętych. Brakującą kwotę – 600 tys. zł. – zaciągnięto w banku.

Pieniędzy zgromadzone podczas corocznej kwesty przeznaczona zostaną również na bieżące prowadzenie ośrodka dla bezdomnych oraz mikołajkowe paczki dla najbiedniejszych dzieci. Tę akcję Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta organizuje razem Caritasem i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.