Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zatrzymali 33-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ukrywał się na Podkarpaciu. Jest podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec.

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mieli informacje od swoich kolegów ze Szczecina, że Jakub G., podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec, może ukrywać się na Podkarpaciu.

– Do tej zbrodni doszło w lutym tego roku w Bawarii. Europejski Nakaz Aresztowania za 33-latkiem wystawiła niemiecka policja – poinformowała Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik podkarpackiej policji.

Policjanci ustalili adres, pod którym ukrywał się poszukiwany Jakub G. To mieszkanie na jednym z rzeszowskich osiedli – Nowe Miasto. Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może mieć broń, dlatego zrezygnowali z zatrzymania w mieszkaniu.

– Policjanci czekali na odpowiedni moment i taki się pojawił, gdy 33-letni szczecinianin wybrał się do bankomatu [przy al. Rejtana – przyp. red.]. Zatrzymanie było błyskawiczne. Poszukiwany zupełnie się go nie spodziewał. Nie stawiał oporu, nie próbował uciekać – dodaje Marta Tabasz-Rygiel.

Jakub G. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi czynności związane z wykonaniem Europejskiego Nakazu Aresztowania.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: