Zdjęcie:: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Co najmniej 40 książek o wartości 1600 zł ukradł z rzeszowskich księgarni 33-letni mężczyzna. Proceder przerwali policjanci. Złodziej został zatrzymany.

Kryminalni z rzeszowskiej komendy wyjaśniali okoliczności kradzieży w księgarniach na terenie galerii handlowych w Rzeszowie. Księgarnie zostały okradzione jeszcze w ubiegłym rok. Złodziej ukradł łącznie 40 książek o wartości ponad 1600 zł, a potem sprzedawał je do antykwariatów. 

Policjanci namierzyli sprawcę, którym okazał się 33-letni mężczyzna. Już wcześniej był on poszukiwany listami gończymi i miał trafić do więzienia za inne przestępstwa. W zeszły czwartek kryminalni dowiedzieli się, że 33-latek, który wcześniej się ukrywał, przyjedzie do Rzeszowa. 

– Poruszał się volkswagenem golfem. Policjanci zatrzymali go w rejonie al. Cieplińskiego – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Mężczyzna przyznał się, że okradał księgarnie. Pieniądze, które zarobił ze sprzedaży książek (część z nich policjantom udało się odzyskać), wydawał na życie. Policjanci dowiedzieli się również, że 33-latek okradał nie tylko rzeszowskie księgarnie, ale także w innych miastach naszego województwa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama