Reklama

Tadeusz Ferenc wygrywa wybory na prezydenta Rzeszowa w pierwszej turze – wynika z 13,98 proc. protokołów zatwierdzonych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Po godz. 4:00 PKW poinformowała, że ma kłopoty z system informatycznym. Wystąpił błąd programowy dotyczący opcji drukowania protokołów i logowania się do systemu. PKW podała, że ma bardzo cząstkowe, nieoficjalne wyników wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i do rad gmin.

Frekwencja w wyborach na prezydentów miast, wójtów i burmistrzów wyniosła 46,64 proc.

Z powodu kłopotów technicznych w ogóle nie ustalono wyników do rad powiatów i żadnych wyników do sejmików samorządowych. PKW podała wyniki cząstkowe wyborów na prezydentów większych miast, które są oparte na protokołach zatwierdzonych w liczbie przekraczających 10 proc. protokołów.

W Rzeszowie na godz. 4:00 zatwierdzono 13,98 proc. protokołów. Tadeusz Ferenc, startujący z komitetu Rozwój Rzeszowa, uzyskał 63,64 proc. głosów, Andrzej Szlachta (PiS) – 24,62 proc., Krzysztof Prendecki (Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikkego) 8,30 proc. PKW nie podała, jaki wynik osiągnęła Marta Niewczas z Aktywnego Rzeszowa.

Dotychczasowe wyniki oznaczają, że w Rzeszowie nie będzie drugiej tury wyborów i Tadeusz Ferenc będzie rządził miastem przez czwartą już kadencję.

Według sondażu IPSOS, wybory samorządowe w Polsce wygrało PiS, na które głosowało 31,5 proc. osób. Drugie miejsce zajęła PO – 27,3 proc., trzecie PSL – 17 proc., a czwarte SLD – 8,8 proc. Z sondażu wynika, że do sejmiku podkarpackiego wybory wygrało PiS, a za nim PO, trzecie miejsce zajęło PSL.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama