Reklama

Kolejny etap prac nad bolidem wyścigowym ma za sobą ekipa PRz Racing Team. Ukończono w nim poszycie, odpalony został także silnik. Możecie pomóc w zebraniu funduszy na kontynuację prac, dzięki konkursowi Creators Academy.

Budowa bolidu, który ma wziąć udział w czerwcu w międzynarodowych zawodach konstruktorów Formuła Student, trwa już dwa lata. Pisaliśmy także o tym TUTAJ.

– W ostatnich dniach udało nam się poczynić spore postępy. Ukończyliśmy poszycie bolidu, czyli naszą „karoserię”. Kończymy prace nad układem kierowniczym oraz – co nas niezmiernie zmotywowało do dalszej pracy – odpaliliśmy nasz silnik z Hondy CBR 600 RR wer. 2003-2004. Nie bez powodu mówimy „nasz silnik” – oryginalny został wyłącznie sam blok silnika. Cały osprzęt został zaprojektowany i wykonany wyłącznie przez członków PRz Racing Team przy użyciu sprzętu Politechniki Rzeszowskiej oraz firm partnerskich – mówi Mateusz Rybka z PRz Racing Team.

Edukacja i promocja

Młodzi konstruktorzy muszą silnik wyregulować, by umożliwić walkę bolidu o czołowe lokaty podczas zawodów Formuła Student. Poszycie należy osadzić na ramie bolidu oraz ostatecznie dostroić układ kierowniczy.

– Poza pracami warsztatowymi, ostatnie tygodnie to szereg działań promocyjnych oraz edukacyjnych. Odwiedzamy ogólnopolskie konferencje i wydarzenia naukowe, gdzie wystawiamy na światło dzienne efekt naszej pracy, a dodatkowo edukujemy i zachęcamy młodzież do podjęcia studiów inżynierskich i zaangażowania się w projekty, takie jak nasz – mówi Mateusz Rybka.

Ekipa PRz Racing Team zapewnia, że bolid wyjedzie na tor przed czerwcowymi zawodami, choćby na wielotygodniowe testy, czy odcinki medialne okolicznych rajdów.

Wrzuć opakowanie po kawie

Bolid studentów Politechniki Rzeszowskiej został doceniony przez jury konkursu Nescafe: Creators Academy. Projekt został wybrany, jako jeden z najbardziej innowacyjnych, przyszłościowych oraz niosący za sobą potężne walory naukowe.

– Dzięki miejscu w finale, walczymy o pulę pieniędzy, która pomoże nam ukończyć budowę, przeprowadzić wszystkie testy bezpieczeństwa i rozpocząć szeroko zakrojoną promocję sportów motorowych w naszym regionie. W wygraniu tego konkursu może nam pomóc każdy – wystarczy wrzucić opakowanie po kawie Nescafe 3w1 lub 2w1 do którejś z 30 urn do głosowania, rozlokowanych w całej Polsce – zachęca Mateusz Rybka.

Jedna z takich urn znajduje się na I piętrze budynku „L” Politechniki Rzeszowskiej (obok ksero). Każdy może oddać dowolną liczbę głosów. Konkurs trwa do 30 listopada br. Im więcej opakowań uda się zebrać, tym większe dofinansowanie mogą uzyskać konstruktorzy bolidu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.