Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Do 8 lat więzienia grozi 35-letniemu Dawidowi L. z Rzeszowa, który wyłudzał pieniądze od księży na terenie powiatu łańcuckiego. Mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące. 

Jak poinformował Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Dawidowi L. zarzucono popełnień czterech przestępstw dotyczących wyłudzeń, w tym usiłowania. 35-latek księżom podawał nieprawdziwe nazwisko, twierdził, że ma chorą córkę i potrzebuje pieniędzy na operację. Od trzech duchownych w ten sposób wyłudził 3500 zł. 

Jeden z księży zorientował się, że Dawid L. jest oszustem i pieniędzy mu nie przekazał. 35-latek podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej w Łańcucie, która w tej sprawie prowadzi postępowanie przygotowawcze, przyznał się do winy. L. miał dozór policyjny, ale na wezwania się nie stawiał, dlatego prokuratura zażądała aresztu dla mężczyzny. 

Sąd Rejonowy w Łańcucie wniosek śledczych uwzględnił, a ci z kolei za Dawidem L. wystawili list gończy, by po zatrzymaniu mieszkaniec Rzeszowa z automatu trafił za kratki na dwa tygodnie. 35-latek został zatrzymany 2 lutego br. na terenie powiatu biłgorajskiego. Jak się okazało, tam podawał się za… policjanta i dokonał przestępstw przeciwko mieniu.

Prokuratura sprawdza rolę Dawida L. w kolejnych przestępstwach, jakich dokonano na terenach powiatów biłgorajskiego i rzeszowskiego. Mężczyźnie przedłużono areszt do dwóch miesięcy, za wyłudzenia grozi mu do 8 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Chwila,chwila – to nie tak co to za kara do celi na 8 lat + wikt i opierunek za darmo a za wszystko Suweren bedzie płacił i znowu podatki w góre – ciul z taką karą to kpina nie kara.

    Kara powinna byc inna a mianowicie : jak to w powiecie Łańcuckim no to sru co tydzien w innym kosciele i jedzie z robotą : wiadro,szmata, pucing – glancing po kolei kościół za kościołem , drabina i sru ramy,anioły ,ławki, organy codziennie 10 godzin a potem dopiero cela + i dumanie nad swoim losem .
    O i to jest kara tak czy nie ?

  2. Bo naprawdę to nie było na „horom curke” tylko na wnuczka, policja w rękach pisiorow to do mediów zmieniają nieco wersje, żeby to moralne truchło zwane kościołem nie dobijać.

  3. Za wyłudzenie stosunkowo niedużych kwot (zwłaszcza dla księży niedużych) grozi facetowi do 8 lat. A jeszcze wczoraj pisali o piramidzie finansowej i wyłudzeniach na ponad 18 milionów – i tamtym grozi do 10 lat. Tylko 2 lata różnicy, a jaka skala wyłudzenia? Szwankuje nasze prawo, jak zwykle.

  4. He, he, cóż za ironia losu. Kościół od dwóch tysięcy lat wyłudza pieniądze od naiwnych, a tu taka niespodzianka. Ktoś okazał się skuteczniejszy w wyłudzaniu 😉
    Można by powiedzieć „nosił wilk razy kilka…”

Comments are closed.