Zdjęcie: materiały prywatne
Reklama

Ogromny sukces Michała Golika z Rzeszowa. W miniony weekend w Lecce we Włoszech zdobył tytuł wicemistrza świata w masażu. 

W mistrzostwach świata masażu i terapii manualnych w Lecce brało udział około 200 zawodników z całego świata. Rywalizowali w dwóch kategoriach: wellness i masotherapy.

W tych kategoriach były jeszcze podkategorie. Wellness obejmowało relaksujący masaż kalifornijski, masaż estetyczny (rytuały na ciało), masaż twarzy, styl dowolny (techniki mieszane), masaż zwiotczający mięśnie, masaże azjatyckie w stylu dowolnym.

Natomiast kategoria masotherapy obejmowała oryginalny masaż kalifornijski, masaż tajski, masaż lomi Lomi nui, masaż szwedzki klasyczny, masaż ajurwedyjski i indyjski, masaż tkanek głębokich i sportowy, refleksologia stóp, masaż medyczny.

Michał Golik, który od trzech lat prowadzi w Rzeszowie akademię i gabinet masażu, startował w kategorii „facial massage” (masaż twarzy). Na zawodach wykonał swój masaż twarzy BelViso, ten sam, który w 2021 r. dał mu tytuł mistrza świata w tej samej kategorii. 

Druga kategorią, w której 35-latek brał udział, był „freestyle massage”” – to połączenie różnych rodzajów wschodnich i zachodnich metod masażu w celach relaksacyjnych i wellnesowych. Zawodnicy na wykonanie masażu mieli 60 minut. 

Jury oceniało ergonomię pracy, technikę, poziom, styl, prezentację ogólną, stanowisko pracy i reakcje osoby masowanej – byli nimi sami zawodnicy mistrzostw. Michał Golik z Włoch wrócił do Rzeszowa z tytułem wicemistrza świata. 

– To ogromne wyróżnienie dla mnie i całego zespołu – mówi Michał Golik, który na zawodach w Lecce był również ich ambasadorem, przewodniczył kilku innym zawodnikom. – Zdobyłem wicemistrzostwo świata w najlepiej obsadzonej kategorii wellness – podkreśla.

Mistrzostwa świata w masażu we Włoszech odbyły się w dniach 28-29 października. 

Zdjęcie: materiały prywatne

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama