Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Kryminalni z komisariatu policji na Baranówce zatrzymali 36-latka, który ukradł pacjentowi szpitala portfel z pieniędzmi i kartami bankomatowymi.

W połowie października do komendy miejskiej w Rzeszowie zgłosił się mężczyzna, któremu ukradziono portfel w poczekalni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jednego z rzeszowskich szpitali. W portfelu miał 3000 zł oraz karty bankomatowe.

Szukaniem złodzieja zajęli się funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Rzeszowie. Policjanci operacyjni szybko ustalili tożsamość mężczyzny. Zatrzymali go w rejonie posesji przy ul. Grottgera. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

– Znany policjantom z wcześniej popełnionych przestępstw – opisuje podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Advertisement

Policjanci znaleźli przy 36-latku skradziony portfel. Ani pieniędzy, ani kart bankomatowych już w nim nie było. Funkcjonariusze przeszukali lokal, w którym mężczyzna ostatnio mieszkał. Tam znaleźli kartę, którą 36-latek dwa razy zapłacił za zakupy na ponad 80 zł.  

W czwartek mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za kradzież oraz kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama