Zdjęcie: Policja.pl

W poniedziałek wieczorem kryminalni zatrzymali 37-letniego Piotra Ch., który w sobotę na al. Wyzwolenia w Rzeszowie doprowadził do śmiertelnego wypadku.

– Mężczyzna został zatrzymany około godz. 18:00 na terenie Rzeszowa przez naszych kryminalnych. Był zaskoczony, ale nie stawiał oporu – poinformowała nas wieczorem asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik rzeszowskiej policji. 

– Mężczyzna zostanie zbadany przez lekarza, który sprawdzi, czy nie ma przeciwwskazań, by 37-latka umieścić w policyjnym areszcie. Spędzi w nim noc, a we wtorek zostanie doprowadzony do prokuratury – wyjaśnia rzecznik Żuk.

Efektywna publikacja 

Piotr Ch., mieszkaniec Rzeszowa, był poszukiwany od soboty, 26 sierpnia. To wtedy, przed południem, kierując BMW, na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia i Okulickiego doprowadził do wypadku, w którym zginął 53-letni motocyklista z Rzeszowa.

Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policjantów. Od tamtej pory był poszukiwany przez rzeszowskich funkcjonariuszy. W poniedziałek policja opublikowała zdjęcie i personalia mężczyzny, apelując o pomoc w zatrzymaniu Piotra Ch.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Publikacja przyniosła efekt. W poniedziałek wieczorem 37-latek wpadł w ręce kryminalnych komendy miejskiej. Prawdopodobnie we wtorek usłyszy zarzuty w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów, która nadzoruje policyjne postępowanie w tej sprawie. 

Pasażer został, kierowca uciekł

Jak dotychczas ustalono, Piotr Ch. jechał BMW al. Wyzwolenia od ul. Krakowskiej. Na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną z ul. Okulickiego, skręcając w drogę do firmy Centrum Kamienia Drogowego, potrącił 53-latka, który kierował motocyklem Honda. 

Motocyklista zginął na miejscu. Po przyjeździe wezwanych funkcjonariuszy, w aucie był tylko pasażer, a kierowca się ulotnił. Pasażer, po przesłuchaniu w charakterze świadka, został zwolniony do domu. Zarzutów mu nie przedstawiono. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama