Kopia godna oryginału? Jak najbardziej! 4 Szmery to zespół grający covery legendarnej grupy AC/DC. W Rzeszowie wystąpi w najbliższy piątek i to na plaży.

AC/DC to hardrockowa grupa pochodząca z Australii, która istnieje od 1973 roku. Muzycy z tego zespołu mogą poszczycić się 200-milionową sprzedażą płyt oraz sklasyfikowaniem na 4. pozycji listy 100 Najlepszych Artystów Hard Rocka sporządzonej przez VH1 oraz na 7. pozycji listy MTV na Najlepsze Zespoły Metalowe Wszechczasów.

Dlatego też nie dziwi, że doczekali się oni się takich fanów, którym zwyczajne słuchanie muzyki i jeżdżenie na koncerty nie wystarczyło. Grupa 4 Szmery – Robert „Sierściu” Mastelarz (wokal), Jacek Szwed (gitara), Arek Kluczewski (gitara), Grzegorz „Gabi” Gruca (bas), Andrzej Tabor (perkusja) – postanowiła, że zostanie wierną kopią muzyczną AC/DC.

Dlatego też w Bochni w roku…, tego muzycy nie zdradzają, bo jak czytamy na ich stronie „daty są dla historyków, a rocznice dla kombatantów”, zaczęli grać, tak po prostu, z miłości do muzyki. A z racji tego, że nie brakuje im talentu, postawili na tworzenie coverów AC/DC.

W  świecie muzyki budzi to wiele kontrowersji, bo co to za zespół, który nie wykonuje własnych utworów? Jak można „podrabiać” klasyków?

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Można i to całkiem z niezłym skutkiem, bo koncerty 4 Szmerów cieszą się dużym zainteresowaniem.  Sami muzycy na swojej stronie piszą: „jeśli na nasze koncerty przychodzą ludzie, to chyba warto grać, żeby zobaczyć autentyczne łzy wzruszenia, jakie czasem udaje nam się wywołać”.

Trudno się z tym nie zgodzić, skoro po samym odsłuchaniu chociażby piosenki „You Shook Me All Night Long” trudno stwierdzić czy śpiewa ją Brian Johnson, czy „Sierściu”, ponieważ polski wokalista perfekcyjnie umie naśladować niebanalny głos Australijczyka.

O tym, czy kopia jest godna oryginału będzie można się przekonać już w ten piątek (15 lipca) o godz. 20:00. 4 Szery zagrają na „Plaży na Dachu” (CH Plaza Rzeszów al. Rejtana 65). Bilety w cenie 10 zł można kupić  na plaży, oczywiście tej, która znajduje się na najwyższych Plazy.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama