Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Ruszyła sprzedaż biletów na kwietniowy koncert legendy blues rocka – zespołu Dżem. Grupa będzie w rzeszowskiej Filharmonii Podkarpackiej świętowała 40-lecie istnienia.

Na jubileuszowym koncercie nie zabraknie największych hitów Dżemu – „Wehikuł czasu”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła”, czy „Sen o Victorii”. Koncert będzie wyjątkowy, bo akustyczny. Dżem zagra w Filharmonii Podkarpackiej 6 kwietnia br. Bilety w cenie 130 i 150 zł dostępne są na biletin.pl, eventim.pl, bilety24.pl, ebilet.pl, w Empikach, a wkrótce także w kasie Filharmonii i Podziemnej Trasie Turystycznej. Koncert zaplanowano na godz. 18:00.

Dżem, który połączył rocka, bluesa, reggae, country, nagrał piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze muzyki. Zespół był pierwszym odkryciem Jarocina. Występował na chyba wszystkich większych i większości mniejszych festiwali w Polsce. Dżem wyjeżdżał nie tylko do krajów Europy, ale i Ameryki Północnej, a nawet Azji.

Muzycy stawali na jednej scenie z Rolling Stonesami, Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, AC/DC a ich utwory wykonuje przeszło 50 zespołów, w tym również Metallica. Konsekwentnie robiąc swoje, przetrwali mody i brak zainteresowania – o wsparciu nie wspominając – centralnych mediów. Przetrwali też tragedie w postaci dwóch śmiertelnych wypadków – narkotykowego i samochodowego.

To wszystko tylko i aż w ciągu 40 lat, bo w roku 2019 właśnie tyle upłynie, odkąd w 1979 zdecydowali się całkowicie poświęcić muzyce i postawić na utwory własne, a nie przeróbki piosenek z kraju i ze świata. To była brzemienna w skutki decyzja, które odczuwamy do dziś… 

Obecny skład Dżemu to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński, Janusz Borucki i duch Ryśka Riedla, który jest wszechobecny na koncercie.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama