Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu jury festiwalu: Robert Janowski, Natalia Urbańska i Olga Boczar. Grafika: Maciej Brzana / Rzeszów News

42 uczestników z 34 miast rywalizować będzie o nagrodę Grand Prix podczas finału 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w Rzeszowie.

Organizatorem „Piosenki w Meloniku” jest Rzeszowski Dom Kultury. W ciągu 8 lat istnienia festiwalu wzięło w nim udział blisko 600 finalistów z ponad 100 polskich miast. Ich sceniczne prezentacje oceniali znani i cenieni artyści z całej Polski: Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Robert Janowski, Mieczysław Szcześniak czy Michał Szpak.

Do eliminacyjnego etapu tegorocznej edycji „Piosenki w Meloniku” zgłosiło się 168 wokalistów z 97 miejscowości z całej Polski. Festiwalowe jury zakwalifikowało do ścisłego finału 42 uczestników z 34 miast. Rywalizować będą o nagrodę Grand Prix (3000 zł) i nagrody w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat.

Festiwal odbędzie się w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83). Pierwszego dnia, w piątek (12 kwietnia), o 11:00 rozpocznie się konkurs wokalny z udziałem finalistów festiwalu. Ich występy oceni i nagrodzi jury: Robert Janowski, Natasza Urbańska i Olga Boczar. Wstęp na konkursowe przesłuchania jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Natomiast drugiego dnia, w sobotę (13 kwietnia) o 18:00 odbędzie się biletowany koncert galowy, w którego programie znajdzie się recital Nataszy Urbańskiej oraz występy nagrodzonych laureatów. Imprezę poprowadzi Robert Janowski. Szczegóły dotyczące biletów na stronie www.rdk.rzeszow.pl

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama