Zdjęcie: Policja.pl

Kara dożywotniego więzienia grozi 49-letniej Magdalenie W. Kobieta jest podejrzana o zabójstwo swojego konkubenta.

Przypomnijmy: ciało 39-letniego Wojciecha Z. znaleziono w zeszły czwartek (11 lutego) po południu w mieszkaniu przy ulicy Popiełuszki w Stalowej Woli. Mężczyzna zmarł na skutek obrażeń serca. Został mu nożem zadany cios w klatkę piersiową. Wojciech Z. zmarł na miejscu.

Policjanci zatrzymali 49-letnią Magdaleną W., z którą mężczyzna mieszkał w mieszkaniu, oraz dwóch mężczyzn (40 i 47 lat), którzy byli sąsiadami pary.

Kobieta była pijana, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymani mężczyźni także byli nietrzeźwi – mieli po ponad 2 promile. Wszyscy zostali przesłuchani po tym, jak wytrzeźwieli.  Sąsiedzi pary po przesłuchaniu zostali wypuszczeni do domów, prokuratura nie postawiła im żadnych zarzutów, zeznania składali w charakterze świadków. Mężczyzn nie było w mieszkaniu w chwili zabójstwa.

Prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty zabójstwa Magdalenie W. Kobieta podczas przesłuchania stwierdziła, że nie jest w stanie sobie przypomnieć tragicznych w skutkach wydarzeń. Prokuratura wysłała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 49-latki na trzy miesiące. Sąd wniosek zaakceptował.

Na razie nie wiadomo, dlaczego Magdalena W. zadała swojemu konkubentowi cios nożem w serce. Oboje byli znani z nadużywania alkoholu.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama