Spółka 4YouAirlines z niezrozumieniem przyjmuje decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o skierowaniu wniosku do prokuratury, aby ta sprawdziła, czy firma nie oszukuje klientów.

W czwartek wieczorem po godz. 20:00 na oficjalnym fanpage’u 4YouAirlines na Facebooku opublikowano oświadczenie, odnoszące się do komunikatu UOKiK. Urząd zdecydował się powiadomić prokuraturę, by zbadała, czy 4YouAirlines, który od 3 listopada ma uruchomić loty z Łodzi i Rzeszowa (8 połączeń), wprowadza w błąd pasażerów. Szczegóły TUTAJ.

UOKiK od 26 sierpnia prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie 4YouAirlines, spółki, która nie jest przewoźnikiem, nie ma odpowiednich zezwoleń na wykonywanie lotów i nie ma szans, żeby je dostała przed 3 listopada, a jednocześnie od wielu tygodni sprzedaje bilety. UOKiK  twierdzi, że spółka nie odbiera od urzędu żadnej korespondencji.

W oświadczeniu Zespół 4YouAirlines napisał, że spółka ma jeszcze 6 dni na reakcję i odpowiedź w sprawie postępowania wyjaśniającego prowadzonego przez UOKiK zostanie przekazana mu w terminie. 4YouAirlines uważa, że dopiero zapoznanie się przez UOKiK z odpowiedzią spółki powinno być podstawą do podejmowania dalszych kroków, bądź zamknięcia sprawy

O lotach ani słowem

„Na chwilę obecną urząd nie ma żadnych podstaw do omijania procedury postępowania wyjaśniającego” – uważa 4YouAirlines.

„To co robi UOKIK jest dla nas niezrozumiałe. Postępujemy zgodnie z obowiązującymi procedurami, które wyznaczył nam sam urząd. Mając możliwość złożenia stosownych wyjaśnień, jesteśmy jej jednocześnie pozbawiani. Niezależnie od naszego braku zrozumienia dla zaistniałej sytuacji, wyjaśnienie to zostanie złożone, podobnie jak udzielimy wszystkich wyjaśnień w sprawie postępowania sprawdzającego prokuratury, o ile prokuratura na takie działania się zdecyduje. Samo bowiem złożenie zawiadomienia nie oznacza, że toczy się jakiekolwiek postępowanie przeciwko spółce” – napisał w oświadczeniu Zespół 4You Airlines, nie podając, czy kroki UOKiK nie zablokują spółce uruchomienia połączeń.

Od 3 listopada z Jasionki pasażerowie mają latać do ośmiu miast: Brukseli, Dortmundu, Edynburgu, Barcelony, Rzymu, Paryża, Tel Awiwu oraz Mediolanu. 4YouAirlines sprzedaje bilety w promocyjnej cenie 47 zł w jedną stronę z wszystkimi opłatami.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama