Reklama

Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek oraz Magdalena Skubisz będą oceniać uzdolnionych wokalistów 5. edycji Festiwalu „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. Imprezie patronuje Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Piąta edycja festiwalu będzie pierwszą o zasięgu międzywojewódzkim. Odbędzie się 12 lutego 2015 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej “Piosenka w Meloniku” został powołany do istnienia w następstwie sukcesu odniesionego przez Rzeszowski Dom Kultury w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie “Dom z Wyższą Kulturą”, który został zorganizowany w 2010 roku przez Alior Bank, Narodowe Centrum Kultury, tygodnik “Newsweek Polska” oraz dziennik “Fakt”.

Od samego początku głównym celem Rzeszowskiego Domu Kultury było promowanie i wspieranie najzdolniejszych wokalistów z Podkarpacia. W tym roku zasięg Festiwalu został jednak rozszerzony i zyskał on rangę międzywojewódzką.

Uczestnikami konkursu wokalnego mogą być osoby z województwa podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego.

Bez zmian pozostaje dotychczasowa formuła Festiwalu polegająca na konkursowej konfrontacji wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat.

Wokalne prezentacje zostaną poddane ocenie czteroosobowego jury. W jego składzie znajdą się: piosenkarz, aktor i prezenter telewizyjny – Robert Janowski, aktorka i wokalistka – Olga Bończyk, aktor i piosenkarz – Dariusz Kordek oraz nauczyciel ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” – Magdalena Skubisz.

Rzeszowski Dom Kultury czeka na zgłoszenia uczestników do 3 lutego br. Finałowe przesłuchania odbędą się 12 lutego w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83.

Dodatkowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl oraz TUTAJ i TUTAJ

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: