Zdjęcie: Materiały preply.com

W dzisiejszych czasach znajomość chociażby jednego języka obcego jest jedną z najważniejszych umiejętności. Język obcy jest wskazany bez względu na to, czy pracujemy w Polsce, czy też planujemy karierę zagraniczną. Języków obcych uczą się zarówno najmłodsi jak i osoby starsze. W tym wypadku nie ma żadnych reguł, bowiem inwestycja w język obcy jest opłacalna w każdym wieku. Zastanówmy się, więc jakich pięć języków jest najważniejszych w Unii Europejskiej i w jakie języki warto inwestować.

Lista TOP 5 najważniejszych języków w 2017

Język angielski jest najbardziej popularnym i rozpowszechnionym językiem na terenie Unii Europejskiej

Na pewno jest to język w który powinno się inwestować. Język angielski dominuje w najważniejszych sferach życiowych. Jest to język międzynarodowy wykorzystywany w takich obszarach jak: biznes, kultura, nauka, dyplomacja, polityka. Im lepsza znajomość języka angielskiego tym większe są szanse na dobrą pracę. Dziś prawie każdy pracodawca wymaga znajomości tego języka. Biegłe porozumiewanie się w języku angielskim jest więc atutem w sytuacji kiedy ubiega się o pracę. Trudno wyobrazić sobie możliwość swobodnego podróżowania po krajach Unii Europejskiej bez znajomości języka angielskiego. Jest to na pewno możliwe, ale na pewno w znacznym stopniu utrudnione. Inwestując w swoją naukę języka angielskiego można liczyć na szybki zwrot inwestycji bowiem znajomość tego języka daje procenty w każdej dziedzinie życia. Potwierdzenie znajomości języka angielskiego można uzyskać poprzez uzyskanie certyfikatów, na przykład takich jak: FCE dla średniozaawansowanych, CAE dla zaawansowanych, oraz CPE dla biegle posługujących się językiem angielskim

Następnym bardzo popularnym w Unii Europejskiej językiem obcym jest język niemiecki

Niemcy to najbardziej zaludnione państwo w Europie. W tym języku porozumiewają się również ludzie mieszkający w takich krajach europejskich jak: Austria, Lichtenstein, Luksemburg, Szwajcaria. Również w innych krajach Unii Europejskiej wiele osób rozmawia na co dzień w tym języku. Jest to także język którego uczy się bardzo wiele osób w Europie. Niemcy to kraj posiadający rozwiniętą gospodarkę. Najważniejsze branże w których przodują Niemcy to branża motoryzacyjna, elektrotechnika, chemia, oraz budowa maszyn. Kraj ten daje możliwości na różnorodne przedsięwzięcia biznesowe. Na terenie Niemiec znajduje się około pięćset największych firm na świecie. Najbardziej znane niemieckie firmy to: BMW, Bosch, Lufthansa, BASF, Siemens, SAP. Niemcy znajdują się w czołówce krajów, które zajmują się najnowszymi technologiami. Najbardziej wiodące międzynarodowe targi odbywają się właśnie w tym kraju. Niemcy lubią podróżować, spory odsetek turystów przyjeżdzających do Polski pochodzi z Niemiec. W niemieckich księgarniach znajdziemy aż osiemdziesiąt nowych publikacji rocznie. Znajomość języka niemieckiego umożliwia dostęp do najważniejszych i najnowszych z nich. Niemcy to kraj bardzo bogaty kulturowo. Poznanie języka niemieckiego daje dostęp do dzieł najwybitniejszych niemieckich twórców w oryginale. Inwestycja w naukę języka niemieckiego może więc mieć wpływ na takie sfery życiowe jak: nauka, praca, podróżowanie, obcowanie z literaturą, muzyką, filozofią, sztuką. O języku niemieckim przeczytacie też tutaj.

Trzecim pod względem popularności językiem w Unii Europejskiej jest język francuski

Jest to język w którym można porozumieć się na całym świecie, nie tylko w krajach europejskich. Znajomość języka francuskiego w dużym stopniu zwiększa szanse na rynku pracy. Znajomość języka francuskiego otwiera takie europejskie rynki pracy jak Szwajcaria, Belgia. Francja jest potęgą gospodarczą w rankingach światowych plasuje się ona na piątym miejscu. Nie należy zapominać o tym, że język francuski jest językiem kultury, dyplomacji, mody, architektury, tańca. Znajomość tego języka daje swobodny dostęp do największych dzieł literatury francuskiej. Wśród wybitych francuskich osobistości można wymienić: Victora Hugo, Leopolda Sendara Sehgora, Moliera, oraz wielu innych. Francja to kraj który o roku odwiedza najwięcej podróżnych. Z całą pewnością o wiele lepiej zwiedza się ten kraj i poznaje jego kulturę znając język francuski. Inwestycja w naukę języka francuskiego pozwala na podjęcie studiów w tym kraju. Najlepsze uczelnie wyższe mają swoją siedzibę w tym kraju.  Ucząc się języka francuskiego wspomagamy naukę innych języków romańskich takich jak włoski, portugalski, hiszpański, rumuński.

Czwartym językiem w który warto inwestować jest język włoski

Nauka języka włoskiego nie jest trudna. To co charakteryzuje ten język to łatwa wręcz intuicyjna wymowa. Znając język włoski można porozumiewać się nim w takich krajach jak Malta, San Marino, Szwajcaria, oraz oczywiście Włochy. Ucząc się języka włoskiego poznaje się także kulturę tego kraju, a jest ona niezwykle bogata.

Piątym językiem wartym inwestycji w jego naukę jest język hiszpański

Szybką możliwość nauki dają m.in. lekcje hiszpanskiego online Język ten staje się coraz bardziej popularny i coraz większa liczba osób podejmuje jego naukę. Język hiszpański jest mile widziany jako dodatkowy oprócz języka angielskiego, język obcy w CV. Znając język hiszpański ma się większe szanse na to, że otrzyma się dobrą pracę. Poziom znajomości tego języka można potwierdzić międzynarodowymi certyfikatami, takimi jak DELE i DIE. Znajomość  języka hiszpańskiego na pewno przyda się podczas podróży do tego kraju, na pewno dużo łatwiej będzie zwiedzać, poznawać kulturę, oraz zwyczaje mieszkańców zamieszkujących półwysep Iberyjski.

Inwestycja w naukę każdego języka obcego, nie tylko w te pięć powyżej wymienionych daje większe możliwości, zarówno w życiu osobistym, jak i w życiu zawodowym.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama