Foto: Pixabay.com
Reklama

Stoisz przed wyborem zespołu na wesele? Oto 5 pytań, dzięki którym znalezienie właściwych muzyków nie sprawi ci większego problemu.

Uroczystość ślubu oraz wesela to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Nic zatem dziwnego, że pary dokładają wszelkich starań, aby wspomniana chwila zapadła w pamięć zarówno im, jak i zaproszonym gościom. Jak się jednak okazuje, zorganizowanie ślubu oraz wesela wymaga sporej ilości pracy. Jednym z tego rodzaju zadań jest wynajęcie zespołu muzycznego. O co zapytać muzyków, aby mieć pewność, że decydujemy się na współpracę z właściwym zespołem?

Cena i termin

Tym, czego należy dowiedzieć się w pierwszej kolejności, jest cena usługi. Następnie koniecznie dopytajmy o to, czy dany zespół muzyczny będzie miał wolny termin w dniu organizowanej przez nas uroczystości. Niemniej jednak nie czekajmy z zadaniem powyższych pytań do chwili umówionego z zespołem spotkania. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie rozmowa telefoniczna. Dopiero w momencie, w którym okaże się, iż kapela ma dla nas czas i jest w stanie zagrać w odpowiadającej nam cenie, umawiajmy spotkanie w cztery oczy.

Repertuar i prowadzenie

Jeśli sądzicie, że każdy zespół weselny jest w stanie zagrać dowolne, wybrane przez was utwory, to jesteście w dużym błędzie. W praktyce bowiem konkretne kapele mają z reguły przygotowane listy granych przez nich piosenek. Wspomniane listy trafiają do rąk młodej pary, która dokonuje wyboru utworów. Podczas pierwszego spotkania zapytajcie więc o rodzaj muzyki, w jakiej specjalizuje się wybrany przez was zespół.

Koniecznie zapytajmy również o możliwość prowadzenia wesela. Zdarza się, że członek zespołu występuje w roli wodzireja i tym samym zachęca gości do zabawy dbając jednocześnie o dobre samopoczucie osób zaproszonych na uroczystość. Jeśli jednak okaże się, że zespół ogranicza się wyłącznie do grania muzyki, wówczas warto brać pod uwagę dodatkowe wynajęcie osoby, która poprowadzi zabawę weselną.

Czas grania

Na samym końcu rozmowy koniecznie dopytajmy o czas, jaki został uwzględniony w podanej kwocie. Niektóre zespoły muzyczne są w stanie grać aż do białego rana, podczas gdy inne kończą pracę o uprzednio ustalonej godzinie (z reguły po oczepinach).

Jeśli zastanawiasz się gdzie znaleźć zespół muzyczny, to pomocna może się okazać platforma ślubna Wedding.pl. Można na niej znaleźć porady i inspiracje ślubne, a także wyszukać najlepszych usługodawców w swojej okolicy. Wystarczy wskazać konkretne miasto – np. Rzeszów: https://wedding.pl/zespoly-weselne/rzeszow …i gotowe!

Reklama