Zdjęcie: Facebook.com / Kurier Rzeszowski
Reklama

Dwa nowe aparaty USG oraz sprzęt hydrauliczny dla OSP Budziwój i Wilkowyja Rzeszów kupi za pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości. Umowa została podpisana.

W środę w ratuszu podpisano z Ministerstwem Sprawiedliwość umowę na dofinansowanie zakupu dwóch aparatów USG dla Szpitala Miejskiego przy ul. Rycerskiej oraz sprzętu hydraulicznego dla Ochotniczych Straży Pożarnych – Wilkowyja i Budziwój. Łączna kwota to 590 tys. zł. Pieniądze pochodzą z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości.

Sygnatariuszami umowy są Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa i Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, który kandyduje w wyborach parlamentarnych do Sejmu z rzeszowskiej listy PiS. – Ta umowa, to kolejne pieniądze dla Rzeszowa, które płyną z Warszawy – cieszy się prezydent Ferenc, który wspiera w kampanii wiceministra Warchoła.

Ministerstwo Sprawiedliwości postanowiło wspomóc rzeszowskie OSP kwotą 90 tys. zł. Za te pieniądze będzie kupiony sprzęt hydrauliczny dla jednostek OSP Wilkowyja i Budziwój. Resort, pomagając strażakom-ochotnikom, chce zwrócić uwagę na to, jak ważną pełnią oni rolę w systemie bezpieczeństwa miasta.

– To oni nierzadko pojawiają się jako pierwsi na miejscu wypadku i decydują o życiu i zdrowiu poszkodowanych. To oni podczas podtopień i powodzi ratują domostwa – wyliczał zasługi strażaków z OSP Marcin Warchoł. 

Kolejne 500 tys. zł resort sprawiedliwości przeznaczył na zakup dwóch aparatów USG dla Szpitala Miejskiego. – Szpital, który pełni ważną rolę dla Rzeszowa, powinien mieć jak najlepszy sprzęt, bo od dobrej diagnostyki zależy życie i zdrowie pacjenta – podkreśla wiceminister Warchoł.

Nowe aparaty USG trafią na izbę przyjęć Szpitala Miejskiego i na tzw. sekcję śródoperacyjną, gdzie w trakcie zabiegu można zdiagnozować, jak głęboko uszkodzone są narządy. Szpital rocznie pomaga ponad 45 tys. pacjentom, z czego 18 tys. jest hospitalizowanych, w ciągu roku przeprowadza 10 tys. operacji.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: