Reklama

Minęło 9 lat, kiedy na lotnisku w Jasionce wylądował pierwszy samolot linii Ryanaira. 2,5-milionowy pasażer dostał w czwartek (11 grudnia) w nagrodę dwa bilety lotnicze. Otrzymała je 6-letnia Vanessa Nieradka.

[Not a valid template]

 

Vanessa wraz z rodzicami i 15-letnią siostrą Sandrą wracała na święta do Dublina. – W Dublinie mieszkamy od 10 lat. Wracamy tam po wizycie u rodziny w Stalowej Woli – mówił Tomasz Nieradka, ojciec szczęśliwej dziewczynki.

Vanessa w prezencie dostała voucher na darmowy przelot liniami Ryanair na dowolnej trasie. Władze portu w Jasionce obdarowały 6-latkę upominkami.

Ponadto wszyscy pasażerowie odlatujący w czwartkowe południe do stolicy Irlandii mogli skosztować okolicznościowego tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję przez cukiernię Rak z Zaczernia

Duży krok milowy

– Początki były ciężkie, ale dziś świętujemy 2,5-milionowego pasażera, a to dla nas duży krok milowy, jako operatora. Bardzo się cieszymy się, że udało nam się przewieźć aż tyle osób z Rzeszowa i do Rzeszowa – mówiła Katarzyna Gaborec, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ryanair.

– To wspaniała wiadomość dla nas, jak i też dla przewoźnika, który już w przyszłym roku będzie świętował 10-lecie swojej działalności w naszym porcie – powiedział Stanisław Nowak, prezes rzeszowskiego lotniska.

Ilość pasażerów, jakich Ryanair przewozi z rzeszowskiego lotniska z roku na rok systematycznie się powiększa i w tym roku ma szansę sięgnąć 600 tys.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Rzeczywiście, jest na to szansa, ale pamiętajmy, że rok jeszcze nie został zamknięty. Jednak biorąc pod uwagę, że przewozimy około 34 tys. pasażerów miesięcznie, to liczba może sięgnąć 600 tys. Listopad zawsze był miesiącem spokojniejszym w przewozach lotniczych, ale przed świętami zawsze lata więcej osób, więc grudzień powinien mięć większy wynik – dodaje Gaborec.

W przyszłym roku Paryż?

Obecnie Ryanair kończy pace nad letnim rozkładem lotów. Gaborec nie chciała jednak zdradzić, czy jakie będą nowe połączenia. Powiedziała tylko, że prowadzą negocjacje w sprawie uruchomienia lotów do Paryża.

– W przyszłym roku pojawi się coś nowego – zdradziła dyrektorka.

Ryanair jest obecnie największym przewoźnikiem na rzeszowskim lotnisku. Oferuje 7 połączeń, m.in. do Londynu, Manchesteru i Oslo.

Już wiadomo natomiast, że w przyszłym sezonie letnim, który zwyczajowo rozpoczyna się końcem marca, siatkę połączeń Ryanaira z Rzeszowa uzupełnią dodatkowe połączenia do Londynu-Stansted. Do istniejących 7 dodane zostaną 2. Razem z rejsami do Londynu-Luton z pasażerowie będą mieli 12 połączeń do stolicy Wielkiej Brytanii.

Ryanair ogłosił także promocyjne ceny biletów na połączenia z Rzeszowa. Ceny zaczynają się od 84 zł, dotyczą lotów od stycznia do marca 2015 r. Bilet można rezerwować na stronie www.ryanair.com. Oferta dostępna tylko do wtorku (16 grudnia), do północy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama