Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

W biało-czerwonych koszulkach pobiegną uczestnicy 6. PKO Biegu Niepodległości, który 11 listopada odbędzie się w Rzeszowie. W tym roku można wspomóc 10-letniego Michała chorego na mózgowe porażenie dziecięce.

Uczestnicy 6. PKO Biegu Niepodległości wystartują w białych i czerwonych koszulkach z charakterystycznym logo z napisem: „niepodległa” tworząc „żywą” flagę Polski. – Będzie też coś specjalnego, czyli bieg z flagą. Na samym końcu, za wszystkimi biegaczami, ruszy ekipa z wielką 25-metrową flagą, która będzie nam towarzyszyć przez cały dystans 10 km – mówi Mirosław Wierzbicki, prezes Stowarzyszenia Rzeszów Biega.

Bieg Niepodległości rozpocznie się o symbolicznej godzinie 11:11. 10-kilometrowa trasę będzie wyznaczało Centrum Handlowe Plaza przy al. Rejtana (start i meta), al. Kopisto, most Zamkowy, ulice Szopena i Targową, aleje Piłsudskiego i Cieplińskiego, al. Lubomirskich i ul. 3 Maja, skąd zawodnicy wrócą przez Most Zamkowy do Plazy. 

Uczestnicy Biegu Niepodległości otrzymają na mecie medale z konturem granic współczesnego państwa polskiego oraz z 1918 roku na tle biało-czerwonej flagi. Udział w biegu jest płatny. Do 4 listopada opłata wynosi 65 zł. Rejestracja na runrzeszow.pl. W dniu zawodów – 85 zł (w biurze organizatora). Liczba miejsc w imprezie wynosi 2000. 

Organizatorzy dla najlepszych zawodników przewidzieli nagrody. W kategorii OPEN za pierwsze miejsce można zdobyć 1500 zł, za drugie – 1000 zł, trzecie – 700 zł, czwarte – 600 zł, piąte – 500 zł. W kategorii „Najlepszy Polak/Polka” za zwycięstwo uczestnik dostanie 1500 zł, za drugie miejsce – 1000 zł, trzecie – 700 zł. W kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn wygrać można odpowiednio: 300, 200 i 100 zł. 

Podczas biegu odbędzie się też charytatywna akcja „biegnę dla Michała”. 10-letni chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Zebrane podczas akcji pieniądze będą przeznaczone na specjalistyczną operację podwichniętego stawu biodrowego.

– Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Michała”, a Fundacja PKO BP za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na konto organizacji, w której chłopiec jest podopiecznym – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO BP.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Michała” można odbierać w biurze zawodów w Plazie w sobotę 10 listopada od 15:00 do 18:00 oraz w dniu biegu, 11 listopada, między 7:30 a 10:30.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. Gdzie chcą biegać w tym smrodzie Rzeszowskim? Dym trujący wszędzie to sie w domu siedzi a nie w obcisłych gaciach latać żeby wabika przewiało… Ale w sumie potem fajnie wrzucić słitfocie na lansbooka… I pewnie drogi zamkniete bedą i utrudnienia znowu…

  2. Czemu organizatorzy niepoprowadza tej gonitwy wzdluz plant nikomu by nie przeszkadzali a tak to bede zmuszony strzelac do nich na bank pobija personalne rekordy

Comments are closed.