WSiZ
Reklama

Czy pasja może stać się wymarzonym zawodem? Jak zaplanować swoją przyszłość, gdy sztuczna inteligencja i kryzys klimatyczny tak intensywnie zmieniają świat, w którym żyjemy? Sprawdź, dlaczego warto wybrać Rzeszów i co oferuje Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania.

1. Zawody przyszłości

Śledzimy trendy globalne i branżowe oraz patrzymy, jak mogą one wpłynąć na rynek pracy w przyszłości. Dzięki tym analizom otwieramy takie kierunki kształcenia, które będą przygotowywać do zawodów potrzebnych za lat kilka i kilkanaście. Ta analiza i uważne planowanie pozwalają spokojniej patrzeć na to, co przyniesie nam dynamicznie zmieniający się świat.

U nas zdobędziesz wiedzę i nabędziesz umiejętności, które faktycznie są – i będą – potrzebne Twoim przyszłym pracodawcom. Oferta kierunków studiów dostosowana do trendów na rynku pracy to nasz podstawowy atut!

Co jeszcze warto zaznaczyć: WSIiZ od początku swojego istnienia ściśle współpracuje z firmami i przedsiębiorcami. Partnerami kierunków studiów są aż 54 firmy, zajęcia prowadzi u nas około 200 ekspertów branżowych, a studenci w zeszłym roku odbyli praktyki w około 2500 firm polskich oraz zagranicznych.

 

2. Wysoka jakość

Wykładowcy WSIiZ w ostatnim semestrze otrzymali od studentów średnią ocenę 4,57. To dla nas ważne, bo oceniający są wymagający! WSIiZ zdobywa też wysokie miejsca w poważnych rankingach: otrzymaliśmy najwyższą notę w 11 kategoriach w międzynarodowym rankingu U-Multirank, a kierunek Informatyka posiada Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii „Zawsze dla studenta – doskonałość we wsparciu rozwoju studentów” przyznany przez Polską Komisję Akredytacyjną.

WSIiZ jest pierwszą i jedyną uczelnią niepubliczną w kraju uhonorowaną przez PKA takim wyróżnieniem. Zaufało nam wiele firm i organizacji, obejmując patronatem nasze kierunki studiów, mamy również jako uczelnia licznych partnerów krajowych i zagranicznych.

Wyróżniamy się także jakością prowadzonych badań. Wykładowcy oraz studenci prowadzą interdyscyplinarne badania naukowe, które pozwalają im spojrzeć na problem z różnych perspektyw, generować nowe pomysły i znajdować innowacyjne rozwiązania. Na utrzymanie potencjału badawczego oraz rozwój naukowy otrzymujemy ministerialne subwencje, które wśród uczelni niepublicznych sytuują nas na trzecim miejscu w Polsce!

Co ważne – zgodnie z oczekiwaniami rynku pracy kształcimy głównie w trybie stacjonarnym, natomiast zajęcia online (wykorzystujące narzędzia renomowanej firmy CISCO) są uzupełnieniem naszej oferty. To gwarantuje lepszą przyswajalność przekazywanej wiedzy oraz dobrze wpływa na rozwój relacji między studentami oraz między studentami a kadrą.

3. Branżowe certyfikaty

Oferujemy międzynarodowe certyfikaty językowe, informatyczne i biznesowe. To nie są dyplomy bez znaczenia – ich uzyskanie potwierdza posiadanie konkretnych kompetencji i robi wrażenie na pracodawcach.

W ubiegłym roku nasi studenci w trakcie studiów uzyskali prawie 2 900 certyfikatów! Wśród nich są na przykład: dla marketingowców – DIMAQ, którego egzamin można zdawać we WSIiZ w Rzeszowie, a nie tylko w siedzibie IAB Polska w Warszawie, dla logistyków TÜV NORD oraz TransEdu, a dla zainteresowanych pracą na lotniskach – ARCPort.

4. Dbamy o człowieka…

Problemy, które mogą spotkać każdego z nas, to czasami zbyt wiele, żeby poradzić sobie samemu/ej. We WSIiZ w razie potrzeby otrzymasz wsparcie psychologów z Akademickiego Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii WSIiZ. W zaplanowaniu rozwoju pomogą Ci z kolei konsultacje z doradcami zawodowymi z Biura Karier, warsztaty z Osobistego Modelu Biznesowego i praca na Platformie Rozwoju Kompetencji. Z trudnymi pytaniami odnośnie przebiegu studiów możesz się zgłosić do Opiekuna Kierunku.  Chcemy, aby WSIiZ była miejscem uważnym przede wszystkim na człowieka, w którym poczujesz się dobrze i bezpiecznie.

… i dbamy o Świat

Nie możemy już planować swojej przyszłości nie troszcząc się o nasze miejsce do życia, czyli Ziemię. Czujemy się odpowiedzialni za ocieplający się klimat i zdegradowane środowisko i wdrażamy działania, które niosą zmianę i mają sens. Kształcimy w zakresie zrównoważonego rozwoju, budujemy świadomość klimatyczną oraz przygotowujemy kadry dla Zielonej Transformacji. Jesteśmy częścią międzynarodowej organizacji PRME, a także drugą uczelnią w Polsce w międzynarodowym rankingu zrównoważonych uczelni Green Metric.

5. Studia w Międzynarodowym Środowisku

Jak to jest móc spotkać na korytarzu albo w stołówce studentki i studentów z blisko 50 krajów świata, realizować z nimi projekty naukowe albo spędzać wolny czas? Przekonasz się o tym wybierając WSIiZ! Spodobają Ci się także zajęcia prowadzone przez wykładowców: z Polski oraz 12 innych krajów. Świat to dziś globalna wioska, a w przyszłości jeszcze częściej będziemy spotykać się z osobami reprezentującymi różne kultury, u nas świetnie się do tego przygotujesz!

6. Bezpłatne studia

Stypendia na niepublicznej uczelni? Oczywiście, że tak! Oferujemy stypendia pokrywające, a często przekraczające wysokość czesnego, bo uważamy, że status materialny nie powinien decydować o przyszłości. Zniżki oferujemy już od pierwszego semestru studiów – wystarczą wyniki Twojej matury oraz wynik egzaminu dla kandydatów, ubiegających się o stypendium.

W semestrze letnim 2023/2024 przyznaliśmy blisko 900 stypendiów, a miesięczne kwoty, które otrzymają studenci, są wyraźnie wyższe niż rata czesnego, w tym dla większości studentów nawet dwukrotnie wyższe niż miesięczne czesne!

Patrycja Głodek studentka drugiego roku Projektowania graficznego (studia II stopnia):

Stypendia pobieram od 2019 roku, na początku były to stypendia socjalne i fundacyjne, które pozwalały mi one na opłacenie czesnego, a po pierwszym semestrze studiów otrzymałam stypendium Rektora za wyniki w nauce. Dzięki stypendiom nie muszę martwić się, że zabraknie mi na czesne, pieniądze pozwalają mi także na wydatki osobiste. Dzięki stypendiom WSIiZ mogłam również w 100% skupiać się na nauce, co umożliwiło mi  późniejsze dwukrotne zdobycie Stypendium Ministra.

Jakub Tokarski, student pierwszego roku Informatyki (studia I stopnia):

Będąc samodzielnym studentem i mając wszystkie rachunki i rozliczenia na swojej głowie, nie jest łatwo się utrzymać. Dlatego stypendia są dla mnie dosyć istotnym elementem, bo pozwalają mi właśnie na utrzymanie się na studiach i kontynuowanie nauki we WSIiZ. Przeznaczam je głównie na czesne i bieżące rachunki, ale ich część pozwala mi także na przyjemności – randki z dziewczyną, wyjścia ze znajomymi. Koniec końców studia to nie tylko nauka, ale także lata młodości, które warto wykorzystać.

A dlaczego Rzeszów?

Wszystko to brzmi sensownie, ale marzy Ci się większe miasto albo dalej od domu? Zawsze w czasie studiów możesz zrealizować część programu w ramach programu ERASMUS w wybranym europejskim państwie, zaś w Rzeszowie możesz liczyć na:

– szansę na rozwój i dobrą pracę, bo Rzeszów to gospodarcze centrum nie tylko Podkarpacia ale i całej Polski wschodniej. W mieście i regionie działa sporo zakładów produkcyjnych, w szczególności z sektora lotniczego i motoryzacyjnego. Wiele firm funkcjonuje w specjalnych strefach ekonomicznych, takich jak Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny w Jasionce czy Euro-Park w Mielcu. Łatwo tu o praktykę, staż – a później także o stałą pracę.

– niższe koszty życia, niż w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy nawet Lublinie. Długie dojazdy z miejsca studiów do domu są drogie a wybór studiów w pobliżu miejsca zamieszkania, gdy nie ma potrzeby wynajęcia zakwaterowania, to w ciągu tylko jednego semestru oszczędność kilku tysięcy złotych. Zaoszczędzone pieniądze będziesz mógł/mogła wydać na własny rozwój albo na …przyjemności.

dostęp do kultury i rozrywki, bo w Rzeszowie nie brakuje cyklicznych koncertów, festiwali i innych imprez kulturalnych, w tym także wydarzeń specjalnie dla studentów. Są tu klimatyczne kawiarnie, restauracje oraz kluby, można także wybrać różne aktywności sportowe – od rugby poprzez siatkówkę czy fitness do jogi.

W Rzeszowie żyje się wygodnie, to miasto duże, ale nie za duże, więc przemieszczanie się po nim rowerem czy komunikacją publiczną nie nastręcza trudności. Poza tym jest czysto, wygodnie i zielono. To idealne miasto na Twoje studiowanie!

Szczegóły oferty na: wsiz.edu.pl

Reklama