Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Karę sześciu lat więzienia wymierzył w środę Sąd Rejonowy w Rzeszowie 29-letniemu Mateuszowi W., który w 2016 roku w Rzeszowie zgwałcił 20-letnią kobietę i próbował zgwałcił jeszcze jedną 20-latkę.

– Wyrok jest zgodny z naszym wnioskiem – mówi prokurator Katarzyna Drupka z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. Mateuszowi W., mieszkańcowi podrzeszowskiej gminy Głogów Małopolski, groziło nawet 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Rzeszowie w środę wymierzył 29-latkowi karę o połowę niższą. Wyrok nie jest prawomocny.

Mateusz W. w trakcie śledztwa odmówił składania wyjaśnień. Prokuratura oskarżyła go o zgwałcenie 20-letniej kobiety i usiłowanie zgwałcenia drugiej 20-latki. W obu przypadkach 29-latek zastosował tą samą metodę. Do dwóch kobiet podjeżdżał na rowerze. Tak było w lipcową noc 2016 roku. O północy Mateusz W. jechał za 20-latką wzdłuż ulicy Warszawskiej. Kobieta również jechała na rowerze.

Jak ustaliła prokuratura, mężczyzna specjalnie wjechał w 20-latkę. Zaczął jej mówić, że chyba złamał nogę i kobietę poprosił, by swoim telefonem poświeciła mu nogę. Wtedy wykorzystał okazję, chwycił kobietę za rękę i zaczął ją wciągać w krzaki. 20-latka broniła się. Sprawca przestraszył się, gdy kobieta mu powiedziała, że jej ojciec pracuje w policji. Napastnik zabrał rower i odjechał. Do gwałtu w tym przypadku nie doszło.

Rzeszowscy policjanci powiadomieni o zdarzeniu nie zdołali zatrzymać sprawcy. Do października był on nieuchwytny, gdy w Rzeszowie doszło kolejnego zdarzenia, także z udziałem 20-letniej kobiety – 11 października ok. godz. 9:00 w okolicach ul. Lubelskiej. Napastnik jeździł na rowerze. Zaczepił kobietę, która była w przychodni zarejestrować się do lekarza. Była umówiona na późniejszą godzinę, więc poszła do sklepu na zakupy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Gdy wracała, została zaczepiona przez Mateusza W., który pod pretekstem, że zgubił telefon i prosi, by na jego numer kobieta zadzwoniła, zwabił ją w krzaki niedaleko osiedla Gromskiego. Tam 20-latka została zgwałcona. Policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni dopiero na następny dzień przez szpital, do którego trafiła kobieta.

Mateusz W. został zatrzymany przez rzeszowskich policjantów 13 października. Obie kobiety podczas okazania rozpoznały sprawcę. 29-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna przebywa w tymczasowym areszcie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama