Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

300-złotowym mandatem policjanci ukarali 66-letnią mieszkankę Błażowej za to, że nie upilnowała psów, które błąkały się po gminnej drodze. 

Sygnał o błąkających się trzech psach dotarł do policjantów z komisariatu w podrzeszowskiej Błażowej w czwartek rano. Ze zgłoszenia wynikało, że psy były agresywne i stwarzały zagrożenie dla przechodniów. 

Policjanci szybko ustalili posesję, z której uciekły zwierzęta. Na miejscu mundurowi zastali nie trzy, a sześć psów – mieszańców o różnej wielkości. – Żaden z nich nie był zapięty na smyczy, ani nie miał kagańca – informuje asp. sztab. Magdalena Żuk z rzeszowskiej policji.

Psy należały do 66-letniej mieszkanki Błażowej, której już wcześniej policjanci zwracali uwagę na to, że niewłaściwie zajmuje się psami. Policjanci tym razem ukarali ją 300-złotowym mandantem.  

Policja przypomina, że za tego typu zaniedbania mandat może być jeszcze wyższy – do 1000 zł. Do tego dochodzi kara nagany, a w przypadku, gdy zwierzę stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia człowieka, to konsekwencją może być także ograniczenie wolności.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama