Reklama

Dziś w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się uroczystość z okazji 660-lecia Miasta Rzeszowa. Wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” otrzymają Andrzej Kowal, Marek Czarnota i Stanisław Mazur.

Uroczystość w Filharmonii Podkarpackiej rozpocznie się o godzinie 18:00. W trakcie jubileuszu zostaną wręczone medale za działalność społeczną i zawodową na rzecz Rzeszowa. Otrzymają je: Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii, dzięki któremu drużyna siatkarzy zdobyła tytuł Mistrza Polski; Marek Czarnota, gawędziarz i autor wielu publikacji na temat Rzeszowa; Stanisław Mazur, lekarz- kardiolog, założyciel prywatnego centrum medycznego w Rzeszowie „Medyk”.

Wszyscy laureaci otrzymają wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa” za to, że swoimi talentami, pracą zawodową lub działalnością społeczną wnieśli znaczący wkład w rozwój Rzeszowa w różnych dziedzinach.

Uroczystościom towarzyszyć będzie koncert Iwo Orłowskiego, który wykona piosenki z repertuaru Anny German pt. „Wędrujące Eurydyki”. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Organizatorzy zaplanowali również prezentację filmów pokazujących jak zmieniał się Rzeszów oraz wręczenie medali, dyplomów i kwiatów laureatom tytułu „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa”. O godz. 20 na piętrze foyer odbędzie się uroczysty bankiet, gdzie także będzie można obejrzeć wystawę „Stary i nowy Rzeszów”.

W uroczystości wezmą udział delegacje z miast partnerskich: Iwano-Frankowska, Łucka i Nyiregyhaza oraz delegacja z Turcji.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: