Zdjęcie: Youtube.com / Kabaretowy Szał
Reklama

Znany jest już program uroczystości 668-lecia lokacji miasta Rzeszowa. Tytuł Honorowego Obywatela Miasta odbierze były prezydent Tadeusz Ferenc.

19 stycznia 1354 roku król Kazimierz Wielki podarował nasze miasto dyplomacie i rycerzowi, swojemu bliskiemu współpracownikowi Janowi Pakosławicowi. Przyjął on nazwisko Rzeszowski. Od tego czasu zaczęła się historia Rzeszowa…

Na 668. urodziny Rzeszowa zaprasza prezydent miasta Konrad Fijołek. Uroczystość odbędzie się 19 stycznia o godz. 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W programie zarys historii miasta, ceremonia nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa dla Tadeusza Ferenca oraz pokaz akrobatyki sportowej i powietrznej w wykonaniu zawodników Klubu Akrobatyki Stal Rzeszów

Jak zapowiada Estrada Rzeszowska, podczas pokazu akrobatów zaprezentują się m.in. przedstawiciele Kadry Narodowej, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy, którzy pracują pod kierunkiem trenerów: Eweliny Fijołek i Roberta Sokołowskiego.

W pokazie akrobatyki powietrznej zaprezentuje się m.in. uczestnik programu „Mam Talent”, trenujący na co dzień w Aerial Studio, które prowadzi Anna Węklar. Młodych ludzi łączy jeszcze jedna rzecz – to uczniowie lub absolwenci Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Muzyczną atrakcją uroczystości będzie koncert Waldemara Malickiego „Naga prawda o klasyce”. Z charyzmatycznym Waldemarem Malickim na scenie wystąpi czteroosobowy zespół: pianista, wiolonczelistka i dwoje śpiewaków operowych.

Estrada Rzeszowska wkrótce poda informacje o bezpłatnych wejściówkach na 668. urodziny Rzeszowa.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama