Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Do niedzieli (3 listopada) trwają internetowe zapisy do udziału w 7. PKO Biegu Niepodległości, który w Rzeszowie odbędzie się 11 listopada. Podczas biegu będzie można wspomóc dwuletnią Wiktorię.

7. PKO Bieg Niepodległości, zgodnie z tradycją, odbędzie się 11 listopada o godz. 11:11. 10-kilometrową trasę biegu będzie wyznaczało Centrum Handlowe Plaza przy al. Rejtana (start i meta), ulice: Kilara, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, Aleja Lubomirskich, ulice: Szopena, Hetmańska, Żeglarska, bulwary.

Podobnie jak w poprzednim roku, uczestnicy wystartują w białych i czerwonych koszulkach z charakterystycznym logo w postaci orła w koronie tworząc „żywą” flagę Polski. Uczestnicy Biegu Niepodległości otrzymają na okolicznościowe medale, w które wpisany jest wizerunek „symbolu „Rzeszowa – pomnika Walk Rewolucyjnych. 

Udział w biegu jest płatny. Do 3 listopada opłata wynosi 75 zł, w dniu zawodów – 85 zł. Liczba miejsc w imprezie biegowej wynosi 2200. Rejestracja zawodników za pośrednictwem strony runrzeszow.pl trwa do 3 listopada. Do czwartku swój udział w biegu zgłosiło 1739 zawodników.

Organizatorzy dla najlepszych zawodników przewidzieli nagrody. W kategorii OPEN za pierwsze miejsce można zdobyć 1500 zł, za drugie – 1000 zł, trzecie – 700 zł, czwarte – 600 zł, piąte – 500 zł. W kategorii “Najlepszy Polak/Polka” za zwycięstwo uczestnik dostanie 1500 zł, za drugie miejsce – 1000 zł, trzecie – 500 zł.

W kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn wygrać można odpowiednio: 300, 200 i 100 zł. 

Podczas biegu odbędzie się też charytatywna akcja „biegnę dla Wiktorii”. Dwulatka przyszła na świat jako drugi bliźniak z niezwykle rzadką chorobą – Femoral Facial Syndrome. Dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji, opieki wielu specjalistów, a w przyszłości wielu poważnych operacji. Wiktoria jest podopieczną fundacji „Serce dla maluszka”.

Aby pomóc dziewczynce, wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Wiktorii”, a Fundacja PKO BP za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na konto organizacji, której dziewczynka jest podopiecznym.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama