Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

W środę (2 sierpnia) na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego będzie rozgrywany piąty etap 74. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wiele ulic będzie tego dnia zamkniętych, policjanci ostrzegają przed poważnymi utrudnieniami w ruchu.

Trasa wyścigu odbędzie się na terenie powiatu rzeszowskiego i Rzeszowa. Ok. 15:00 wyścig wjedzie drogą powiatową z kierunku Babicy do Lubeni i dalej przez Straszydle, Hermanową do Tyczyna. W Tyczynie przejedzie ulicami: Szopena, Kopernika, Rynek, Kilińskiego, Wyzwolenia i dalej drogą w kierunku Rzeszowa.

Policjanci przewiduje, że pierwsi zawodnicy powinni pojawić się w Matysówce około godz. 15:40, a w Rzeszowie około 15:50. Wyścig przejedzie: ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Powstańców Wielkopolskich, Paderewskiego, Witolda, Leszka Czarnego, Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty, Al. Niepodległości, Al. Kopisto, Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego.

Tam rozpocznie się okrążenie, nawrót na drugą jezdnię ul. Cieplińskiego, następnie Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, Most Zamkowy, Podwisłocze, Kwiatkowskiego, Strażacka, Robotnicza, Kiepury, Matysówka, Św. Walentego, Św. Rocha, Powstańców Wielkopolskich, Paderewskiego, Witolda, Leszka Czarnego, Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty, Al. Niepodległości, Al. Kopisto, Most Zamkowy, Plac Śreniawitów, ul. Lisa Kuli, Cieplińskiego do mety przed skrętem w ul. Sokoła.

Przyjazd kolarzy na metę przewidywany jest około 16:40.

Przed wyścigiem głównym w godz. 12:50-15:00 na pętli al. Cieplińskiego, Lisa Kuli Pl. Śreniawitów, Most Zamkowy Pl. Śreniawitów, Lisa Kuli, Cieplińskiego odbywać się będą zawody kolarskie Nutella Mini Tour de Pologne 2017.

O zmianach w rozkładzie jazdy autobusów MPK możecie przeczytać TUTAJ.

Zdjęcie: Materiały organizatorów
Zdjęcie: Materiały organizatorów

Wykaz ulic Rzeszowa i dróg powiatu rzeszowskiego zamkniętych dla ruchu:

– od godz. 5:00 – 23:00 – ul. Cieplińskiego i Lisa Kuli (od ul. Piłsudskiego do Pl. Śreniawitów) na tym odcinku w godz. od 5:00 do 9:00 odbywać się będzie ruch autobusów komunikacji publicznej  dwukierunkowo jedną jezdnią Al. Cieplińskiego (prawa nitka jadąc od Al. Piłsudskiego);

– od godz. 5:00 – 20:30 – ul. Moniuszki (od Zygmuntowskiej do Placu Farnego);

– od godz. 8:00 – 20:00 – ul. Ks. Jałowego (od Towarnickiego do Cieplińskiego);

– od godz. 8:00 – 20:00 – ul. Sokoła (od Sobieskiego do Cieplińskiego);

– od godz. 8:00 – 20:00 – ul. Pułaskiego (od parkingu ROSIR do Cieplińskiego);

– od godz. 11:00 – 20:00 – ul. Unii Lubelskiej (poruszają się tylko autobusy MPK)

– od godz. 9:00 – do rundy końcowej pętla – ul. Cieplińskiego, Lisa Kuli, Plac Śreniawitów, 

– od godz. 13:00 do zakończenia wyścigu drogi w m. Lubenia, Straszydle, Hermanowa, Tyczyn: ul. Szopena, Kopernika, Rynek, Wyzwolenia, Kielnarowa, Matysówka Rzeszowie do skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy;

– od godz. 13:00 do zakończenia wyścigu Rzeszów: ul. Św. Walentego, Św. Rocha, Niepodległości, Kopisto, Podwisłocze, Kwiatkowskiego, Strażacka, Robotnicza, Kiepury Matysówka ruch pojazdów zostanie przywrócony po przejechaniu peletonu, na polecenie dowódcy zabezpieczenia. 

Ruch na trasie Dynów -Tyczyn (droga 878), która przecina trasę wyścigu, będzie wstrzymany tylko na czas przejazdu kolarzy. Podobnie na ul. Armii Krajowej (na skrzyżowaniu z ul. Niepodległości i ul. Bohaterów X Sudeckiej Dywizji Piechoty), Rejtana (skrzyżowanie z ul. Kopiosto i Niepodległości), Sikorskiego (skrzyżowanie z ul Strażacką), gdzie ulice krzyżują się z trasą wyścigu, ruch będzie wstrzymywany tylko chwilowo i przywracany bezpośrednio po przejechaniu peletonu. 

Przejazd tranzytowy przez Rzeszów: 

Samochody ciężarowe:

od strony Krakowa w kierunku Przemyśla i w kierunku przeciwnym – ulicami Krakowską, Al. Wyzwolenia, Ciepłownicza, gen. Maczka, Rzecha, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, Lwowską;
z kierunku ulicy Podkarpackiej – w ul. Batalionów Chłopskich w Al. Wincentego Witosa.

Samochody osobowe:

– od strony Krakowa w kierunku Przemyśla i w kierunku przeciwnym – ulicami Krakowską, Piłsudskiego, Lwowską;

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama