Fot. Bartek Muracki / Materiały prasowe. Na zdjęciu Pablopavo

Pablopavo oraz grupa Mikromusic wystąpią podczas 8. edycji Festiwalu Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 7-8 czerwca br. 

Tegoroczny FPM odbędzie się na parkingu przy hali Podpromie. Organizatorem festiwalu jest Estrada Rzeszowska. Twórcy FPM podali pierwsze gwiazdy muzyczne, które będzie można usłyszeć podczas dwudniowej imprezy. Na scenie zagrają Pablopavo oraz Micromusic.

Pablopavo, czyli Paweł Sołtys, jest jednym z wokalistów popularnego zespołu Vavamuffin. Od 10 lat prowadzi też karierę solową. Debiutował w 2009 roku albumem „Telehon”. Dwa lata później Pablopavo wydał płytę „10 piosenek”, a w listopadzie „Głodne kawałki”. Następnie z Ludzikami nagrał „Polor” i solowy krążek „Tylko”. W październiku 2018 roku ukazał się najnowszy album Pablopavo – „Marginal”.

Z kolei Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną, jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Mikromusic grał na najważniejszych polskich festiwalach i koncertował za granicą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zespół był dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej -Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do utworów grupy wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film, Camerimage, Berlin Music Video Awards.

Ostatnia płyta Mikromusic „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce w 2019 r. 

Zdjęcie: Materiały prasowe. Mikromusic

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama