Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Była fosa zamku Lubomirskich i fabryka Zelmera, a także hala obrabiarek PKP. Teraz przyszedł czas na parking przy Podpromiu. To właśnie tam odbędzie się 8. Festiwal Przestrzeni Miejskiej w Rzeszowie.

Jak co roku w Rzeszowie od niespełna dekady organizowany jest Festiwal Przestrzeni Miejskiej. W tym roku ósma odsłona tej imprezy odbędzie się w dniach 7-8 czerwca (piątek, sobota). Szczegóły 8. FMP nie są jeszcze znane, ale wiadomo już, gdzie w tym roku odbędzie się – na parkingu przy hali Podpromie.

Do tej pory FPM gościł w starych halach fabryki Zelmer przy ul. Langiewicza, w hali obrabiarek PKP, a także na dziedzińcu zabytkowych kamienic przy al. Piłsudskiego 8-10 w Rzeszowie i w fosie zamku Lubomirskich.

Idea lokowania FPM za każdym razem w innym miejscu ma służyć rewitalizacji i oswajaniu przestrzeni miejskiej oraz skłaniać do spojrzenia na miasto z innej niż zazwyczaj perspektywy. Organizatorem festiwalu jest Estrada Rzeszowska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na FPM składają się m.in. koncerty. W 2018 roku odbyły się one w fosie zamku Lubomirskich. Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ i TUTAJ.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama