Wynikiem 2-2 zakończyły się 81. piłkarskie derby Rzeszowa. Na ulicach miasta był spokój, policja nie odnotowała żadnych incydentów.

Mecz pomiędzy Stalą a Resovią odbył się w środę na Stadionie Miejskim przy ul Hetmańskiej. Kibice Resovii przemaszerowali na obiekt w eskorcie policji. Fanów „Pasiaków” wspierali szalikowcy Unii Tarnów.

– Szacujemy, że w przemarszu wzięło udział ponad 200 osób, mecz derbowy obejrzało około 1000 osób. Podczas przemarszu, w trakcie meczu i po spotkaniu obyło się bez incydentów – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

Z kolei Stal Rzeszów podała, że derby obejrzało 2 tysiące widzów, z czego ok. 350 to kibice Resovii. Miało być ich drugie tyle, ale padający deszcz przyczynił się do słabszej frekwencji.

81. derby piłkarskie Rzeszowa zakończyły się podziałem punktów. W meczu padł remis 2-2. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli resoviacy. Bramkę w 8. minucie zdobył Dawid Pałys – Rydzik. Cztery minuty później wyrównał Paweł Giel.

Jeszcze przed przerwą Resovia ponownie wyszła na prowadzenie po bramce Arkadiusza Staszczak w 41. minucie. Wyrównującego gola strzelił w 57 min. Sebastian Brocki.

Po 11. meczach rozegranych przez Stal i Resovię w tabeli trzeciej ligi wyżej jest Stal. Zajmuje drugie miejsce z 22. punktami. Resovia awansowała z piątego na trzecie miejsce. Ma 21 punktów.

Prowadzi Garbarnia Kraków, która zgromadziła 26 punktów, ale ma o jeden mecz więcej rozegrany od obu rzeszowskich drużyn.