Zdjęcie: Rafał Białorucki / Rzeszowski Dom Kultury

Znamy najlepszych wokalistów 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. 

W finale konkursu wokalnego, który odbył się w piątek (12 kwietnia) w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, wystąpiło 41 finalistów z 34 polskich miast. Oceniło ich nagrodziło trzyosobowe jury: Robert Janowski, Natasza Urbańska oraz Olga Boczar. – Musieliśmy się troszeczkę pokłócić, ale to bardzo dobrze. Tak ma być – wspominał prace jury Janowski. 

Główną nagrodę, Grand Prix tegorocznego festiwalu „Piosenka w Meloniku” zdobyła Małgorzata Frey z Krakowa. W nagrodę otrzymała czek na 3000 zł. – Będzie zdawała do szkoły aktorskiej? – pytał laureatkę Robert Janowski. – Chciałabym – odpowiadała Małgorzata Frey. – Powinnaś. Nadajesz się do tego w 100 procentach – uważa Janowski. 

W kategorii wiekowej 13-15 lat pierwsze miejsce zdobyła Martyna Ćwik z Koszalina, drugie Vanessa Siwy z Twardawej, na trzecim miejscu znalazła się Michalina Grzybowska z Rzeszowa. Wyróżnienia przyznano Wiktorii Muszyńskiej z Wilkowic, Kindze Wołoszyn z Urzędowa i Natalii Kawszyn z Płocka.

W kategorii wiekowej 16-18 lat najlepszy okazał się Kacper Bator z Przemyśla, drugi miejsce przypadło Natalii Ciecierskiej z Tarnobrzega, trzecie – Julii Walaszczyk z Nowej Brzeźnicy. Wyróżniono również Inez Czajkowską z Ostrowca Świętokrzyskiego, Ignacego Błażejewskiego z Krosna i Elizę Gąsiorowską z Tarnowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W kategorii wiekowej 19+ lat jury nie przyznało nagród za trzy pierwsze miejsca, tylko wyróżnienia, a te trafiły do Ewy Siembidy z Rzeszowa, Zofii Marcinkowskiej z Poznania i Kornelii Kosmacz ze Stargardu.

– Cieszę się, że byliście z nami. Wierzę, że to jest pierwszy krok do waszej artystycznej kariery – mówiła do nagrodzonych uczestników festiwalu Mariola Cieśla, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury, który jest organizatorem „Piosenki w Meloniku”. 

W sobotę (13 kwietnia), w drugi dzień festiwalu, o 18:00 odbędzie się biletowany koncert galowy, w którego programie znajdzie się recital Nataszy Urbańskiej oraz występy nagrodzonych laureatów. Imprezę poprowadzi Robert Janowski. Szczegóły dotyczące biletów na stronie www.rdk.rzeszow.pl

Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama