Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu jury festiwalu: Robert Janowski, Natalia Urbańska i Olga Boczar. Grafika: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Do 7 marca przyjmowane są zgłoszenia do udziału w 9. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” w Rzeszowie. Młodych wokalistów oceni jury: Robert Janowski, Natasza Urbańska i Olga Boczar.

„Piosenka w Meloniku” to jedyny w Polsce festiwal piosenki poświęcony w całości tematyce aktorskiej, filmowej i musicalowej. W ciągu ośmiu lat istnienia Festiwalu, wystąpiło na nim blisko 600 wokalistów z ponad 100 polskich miast. Ich sceniczne prezentacje były oceniane przez znanych i cenionych artystów z całej Polski, takich jak Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Robert Janowski, Olga Bończyk, Dariusz Kordek, Magdalena Steczkowska, Robert Rozmus, Mieczysław Szcześniak, Łukasz Zagrobelny czy Michał Szpak.

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu uczestników oceniać będą: Robert Janowski – piosenkarz, aktor filmowy, teatralny i musicalowy, prezenter telewizyjny; Natasza Urbańska – piosenkarka, tancerka, aktorka filmowa, telewizyjna i teatralno-musicalowa, gimnastyczka artystyczna oraz prezenterka telewizyjna; Olga Boczar – wokalistka, flecistka, songwriterka, pedagog oraz doktor wokalistyki.

Festiwal odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat oraz 19 i więcej lat, a zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł.

Finał 9. „Piosenki w Meloniku” odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. 12 kwietnia przeprowadzony zostanie konkurs wokalny z udziałem zakwalifikowanych finalistów z całej Polski, natomiast 13 kwietnia odbędzie się koncert galowy prowadzony przez Roberta Janowskiego, podczas którego wystąpią nagrodzeni laureaci oraz Natasza Urbańska z zespołem.

Regulamin, karta zgłoszenia oraz szczegółowe informacje dotyczące zgłoszeń do konkursu wokalnego znajdują się na stronie Rzeszowskiego Domu Kultury – www.rdk.rzeszow.pl. Bilety na koncert galowy w cenie 50 zł będą dostępne do nabycia od 11 marca w siedzibie RDK przy ul. Staromiejskiej 43a oraz na stronach www.rdk.rzeszow.pl oraz biletyna.pl.

Tegoroczny Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka podkarpackiego oraz wojewody podkarpackiego.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Kiedyś miałam przyjemność być na spektaklu poświęconym Annie Gernan, i śpiewała tam Ewa Korczyńska. Bardzo chciałabym ją jeszcze usłyszeć. Mam nadzieję że weźmie udział w tym konkursie, miałaby pewne zwycięstwo.

Comments are closed.