Wycliffe Biwot z Kenii wygrał 9. edycję Półmaratonu Rzeszowskiego. Bieg ukończyło prawie 1250 zawodników.

Do Półmaratonu Rzeszowskiego zgłosiło się ponad 1,5 tys. osób. To rekordowa frekwencja z wszystkich dotychczasowych edycji imprezy. W Półmaratonie uczestniczyło ok. 40 sztafet. Ponad 200 osób pobiegło także w ramach akcji charytatywnej. Wystarczyło do koszulki przypiąć kartkę z napisem „Biegnę dla Damiana”. Fundacja PKO BP przekaże 20 tys. zł na leczenie 21-letniego Damiana, który od urodzenia choruje na mukowiscydozę.

Uczestnicy Półmaratonu Rzeszowskiego w południe wystartowali sprzed centrum handlowego Millenium Hall. 21-kilometrową trasę najszybciej pokonał Kenijczyk Wycliffe Biwot. Jego czas to 1 h 5 min. i 5 sek. Drugi był także Kenijczyk Edwin Melly z czasem 1 h 5 min. i 15 sek. Na ostatnim miejscu podium znalazł się Polak – Damian Pieterczyk z Olsztyna. Jego czas to 1 h 6 min. i 18 sek.

Tuż za podium był Artur Kern z Hrubieszowa (1 h 7 min i 11 sek.), piąte miejsce zajął Ukrainiec Anton Pototskyi (1 h 7 min. i 16 sek.). Jako szósty na metę wbiegł Kamil Jastrzębski z Kraśnika (1 h 8 min. i 35 sek.) Pierwsza piątka otrzymała nagrody finansowe. Zwycięzca wygrał 2 tys. zł. Pozostali odpowiednio 1,5 tys. 1 tys., 700 i 600 zł. Trzej pierwsi Polacy, czyli Damian Pieterczyk, Artur Kern i Kamil Jastrzębski wygrali po 2 tys., 1,5 tys. zł i 1 tys. zł w kategorii „najlepsi Polacy”.

W pierwszej „dziesiątce” 9. Półmaratonu Rzeszowskiego było sześciu Polaków, dwóch Kenijczyków i dwóch Ukraińców. Półmaraton ukończyło 1249 zawodników. Najlepszą kobietą była Ewa Kucharskia ze śląskiej miejscowości Pszczyna. W ostatecznej klasyfikacji zajęła 14. miejsce. Jej czas to 1 h 19 min. i 42 sek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Cała impreza przebiegała sprawnie. Pogoda, mimo wszystko, dla biegaczy, była dosyć dobra. Nie było chłodno i dużego wiatru. To sprzyjało dobrym wynikom. Na pewno odbędą się kolejne edycje Półmaratonu Rzeszowskiego – zapowiada Piotr Kowal ze Stowarzyszenia Run Rzeszów, które wspólnie bankiem PKO BP zorganizowało imprezę.

Uczestnicy Półmaratonu Rzeszowskiego od Millenium Hall biegli przez ul. Podwisłocze, potem przez al. Powstańców Warszawy, bulwary nad Wisłokiem, ul. 8 Marca, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich. Tam był powrót a następnie zawodnicy biegli ul. Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Grunwaldzką, prawym pasem al. Piłsudskiego do Mostu Lwowskiego, za którym skręcili na bulwary nad Wisłokiem, Most Zamkowy do  al. Kopisto i Millenium Hall, gdzie była meta biegu.

Pełne wyniki Półmaratonu może sprawdzić TUTAJ.