9. „szafing” w Rzeszowie. „Polowanie” na okazje w Przystani na Lato [ZDJĘCIA]

Aż 60 wystawców wzięło udział w IX edycji Ogólnopolskiej Akcji Wietrzenia Szaf, która w sobotę odbyła się w Rzeszowie w Przystani na Lato.

 

„Szafing” zorganizował serwis Szafa.pl. Podczas czterogodzinnej akcji na świeżym powietrzu w otoczeniu oldschoolowych kamperów można było wymieniać, kupować i sprzedawać swoje rzeczy, których nie używamy, bo po prostu się znudziły, a ich bardzo dobry stan nie pozwala ich wyrzucić. Zainteresowanie „szafingiem” zaskoczyło samych organizatorów. W akcji wzięło udział 60 wystawców.

– Tym razem frekwencja dopisała. Jeszcze w piątek dostawaliśmy mnóstwo maili z zapytaniem o wolne miejsca. Niestety, już ich nie było. Zwykle wystawców było około 30-40. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tyle ludzi się zgłosiło, chętnych nie tylko na sprzedaż, ale także na wymianę. Zainteresowanie „szafingiem” z roku na rok jest coraz większe – mówiła Gabriela Wajda, koordynator „szafingu”.

Oferta podczas sobotniej akcji wietrzenia szaf była bardzo bogata – począwszy od odzieży, butów, strojów kąpielowych, torebek, przez biżuterię, kosmetyki, aż po książki. Wśród „szafingowych” propozycji znalazła się także ciekawa oferta zaproszeń ślubnych.  W „szafingu” brały udział przede wszystkim kobiety, co chyba nie jest wielkim zaskoczeniem, bo przecież, któż bardziej lubi się stroić…

Każdy, kto przyszedł na „szafing” znalazł swoją  perełkę. Za niewielkie kwoty można było „upolować” naprawdę wiele ciekawych i modnych rzeczy. Ceny bluzek wahały się od 5 do 10 zł, za 10 zł można było kupić także spódniczki, książki zaś w okolicach 15 zł. Były też nieco droższe rzeczy, jak obuwie popularnych marek w cenie 80-100 zł.

„Szafing okazał się idealną okazją do kupienia wielu ciekawych rzeczy dla tych, którzy nie lubią przepłacać. – Kupiłam bluzkę i spódnicę a planowałam sukienkę. Akcja jest bardzo fajna – mówiła nam jedna z uczestniczek „szafingu”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zakupy jak najbardziej udane. „Upolowałam” sukienkę za 20 zł i spódniczkę za 5 zł  – dodawała inna miłośniczka mody i łowczyni okazji. – Jestem zaskoczona, że tak dużo osób przyszło – mówiła jedna z kobiet, która wystawiała do sprzedaży swoje rzeczy.

A co jest modne w tym sezonie? – Hitem  z pewnością są kombinezony, krótkie bluzki tzw. „crop topy”, no i oczywiście szorty, bo przecież idzie lato – mówi Gabriela Wajda.

Podczas sobotniego „szafingu” były również prezenty – bawełniane torby z logo Szafa.pl. Wystawcy otrzymali także od organizatorów kosmetyki – wybierali je według własnych upodobań.

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama