Ponad 664 tysiące pasażerów obsłużył w 2016 r. Port Lotniczy w Jasionce – najwięcej w swojej prawie 70-letniej historii. Blisko 3-procentowy wzrost w porównaniu z 2015 rokiem to efekt większego ruchu na najpopularniejszych kierunkach.
– Ten wynik cieszy nas podwójnie, bo miniony rok przyniósł branży lotniczej wiele wyzwań, zarówno w skali globalnej, jak i na krajowym rynku lotnisk regionalnych – mówi Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego w Jasionce.
Władze podrzeszowskiego lotniska mają nadzieję, że w 2017 r. port podtrzyma pozytywny trend. – Pracujemy nad rozwojem siatki połączeń. Chcemy, by lotnisko w Jasionce było jednym ze znaków firmowych naszego regionu – podkreśla Tabisz.
Rekordowa liczba ponad 194 tysięcy pasażerów skorzystała z połączeń linii Ryanair na trasie Rzeszów-Londyn. W sezonie letnim z Jasionki do stolicy Wielkiej Brytanii (na lotniska Stansted i Luton) można było polecieć 12 razy w tygodniu.
Historyczny wynik odnotowano również na trasie Rzeszów-Warszawa. W 2016 roku obsługujące ją samoloty LOT-u zabrały na pokład przeszło 172 tysiące pasażerów odwiedzających stolicę, jak i przesiadających się w dalszą podróż na trasach międzynarodowych.
Nie mniej popularne były pozostałe połączenia lotniska w Jasionce z portami lotniczymi na Wyspach Brytyjskich, w Irlandii i Norwegii. Wśród pasażerów biznesowych stałym zainteresowaniem cieszyły się codzienne rejsy do Monachium na pokładzie samolotów Lufthansy.
– Wzrosła również liczba podróżnych korzystających z uruchomionego we wrześniu połączenia Rzeszów-Berlin – poinformował Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego w Jasionce.
Najpopularniejszym kierunkiem wakacyjnym w 2016 r. była grecka wyspa Korfu, na którą z Jasionki można było dotrzeć bezpośrednio liniami Ryanair oraz samolotami czarterowymi. Łącznie skorzystało z nich ponad 12 tysięcy turystów.
Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (4 rejsy dziennie), Londynu i Monachium (codziennie) oraz Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, w sezonie letnim na Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)









![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)