Tym razem na pracę kierowców MPK zwrócił uwagę Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. W drodze do pracy, zauważył, że autobus jechał tak szybko, że kierowca nawet nie dał się wyprzedzić. Ferenc chce, aby zostały wyciągnięte konsekwencje.
Poniedziałek 5 czerwca, godzina 7:12. Tadeusz Ferenc jest właśnie w drodze do pracy i co zauważa? Kierowcę-rajdowca autobusu MPK.
– Dziś ze mną ścigał się kierowca autobusu MPK. Za żadne skarby nie dał się wyprzedzić, a pasażerowie to pewnie się w środku przewracali – mówił w poniedziałek w ratuszu prezydent Ferenc.
– Przypominajcie kierowcom, że pasażerowie są dla nich. Dzięki nim mają pracę i muszą być bezwzględnie dla nich uprzejmi – uczulał swoich podwładnych.
Tadeusz Ferenc polecił dyrekcji MPK wyciągnięcie konsekwencji wobec kierowcy-rajdowca.
– Na ten moment trudno stwierdzić, czy doszło do jakiś nieprawidłowości, ponieważ nie znamy szczegółów całej sytuacji – mówi Marek Filip, dyrektor MPK w Rzeszowie w nawiązaniu do poniedziałkowej sytuacji, na którą uwagę zwrócił Tadeusz Ferenc.
To już nie pierwszy raz, gdy prezydent w drodze do pracy zauważa nieprawidłowości związane z miejską komunikacją. Na początku br. zwrócił uwagę na to, że kierowca MPK zamknął drzwi autobusu i odjechał przed nabiegającym pasażerem.
O „przygodach” pasażerów autobusów MPK z kierowcami pisaliśmy już wielokrotnie, o czym można przeczytać chociażby TUTAJ lub TUTAJ.
(jg)
redakcja@rzeszow-news.pl





![Kolizja na autostradzie. Dostawczak próbował “wylecieć” wyjściem ewakuacyjnym z A4 [ZDJĘCIA] dostawczak kolizja a4](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-z-barierami-02-e1781289140225-218x150.jpg)
![Nowoczesne domy też płoną. Strażacy uratowali uwięzione w dymie pieski [ZDJĘCIA] małe pieski dwa uratowane przez strażaków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozara-domu-pieski-08-02-218x150.jpg)
![Groźne dachowanie busa na DK19 w Babicy. Renault wylądowało na dachu w polu [ZDJĘCIA] wywrotka bus](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/bus-wywrotka-02-218x150.jpg)
![Kłęby dymu widoczne z wielu kilometrów. Podsumowanie gwałtownego pożaru [FOTORELACJA] pożąr bargum markowa](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/bargum-markowa-pozar-01-218x150.jpg)
![Ogromny pożar w zakładzie produkcji i regeneracji opon koło Łańcuta. W akcji blisko 30 zastępów straży pożarnej [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozara-markowa-218x150.png)


![Burza wokół konsolidacji szpitala w Mielcu z USK w Rzeszowie. Radni zamknęli się przed protestującymi [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/szpital-mielec2-218x150.jpg)




![Szkoła w Rzeszowie za 20 milionów gotowa. Teraz czas na odbiór inwestycji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szkola-Podstawowa21Rzeszow-2-218x150.jpg)
![Wielka przebudowa na Zalesiu w Rzeszowie. Trwają prace na ul. Robotniczej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/robotnicza-rzeszow2026-7-218x150.jpg)
![Brawurowy pościg na Podkarpaciu. Uciekał z pasażerką: straci motocykl i odpowie przed sądem [WIDEO] pościg krosno](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/poscig-na-podkarpaciu-218x150.png)

![Od 8 czerwca zmiany w organizacji ruchu na S19: odcinek Sokołów Małopolski – Jasionka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/s19-zmiana-02-1-218x150.jpeg)









![Pięści i kopnięcia w ruch. Sukces studentki WSPiA w kickboxingu. Złoty medal! [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nowy-projekt-2-218x150.jpg)

![Wyścig smoczych łodzi na Wisłoku. Uniwersytet Rzeszowski pokonał Politechnikę Rzeszowską [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/wioslarstwo1-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)





![Dziś rusza Zlot Zabytkowych Autobusów w Rzeszowie. W planach mnóstwo atrakcji [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zlot-zabytkowych-autobusow2-218x150.jpg)



