Mieszkańcy podrzeszowskiej Nienadówki we wtorek po drugi w ciągu dwóch tygodni zablokują drogę krajową nr 9. Domagają się jak najszybszych wypłat odszkodowań za wyburzenie ich domów pod budowę S19.
Protest mieszkańców rozpocznie się o godz. 11:00 i będzie trwał przez pół godziny. Protestujący będą przechodzić przez przejście dla pieszych w centrum Nienadówki, blokując DK nr 19 relacji Rzeszów – Lublin. Z powodu protestu na drodze będą utrudnienia.
Dla kierowców samochodów osobowych wyznaczono objazdy. Jadący od strony Rzeszowa będą mogli ominąć blokadę skręcając w Jasionce w kierunku Głogowa Małopolskiego i dalej przez Raniżów do Sokołowa Małopolskiego lub skręcając w Wólce Podleśnej dojechać do drogi Łańcut – Sokołów Małopolski.
– Jadący do Rzeszowa z kierunku Lublina powinni w Sokołowie Małopolskim skręcić na Raniżów i Głogów Małopolski lub w kierunku Łańcuta. Na objazdy kierować będą policjanci. Kierowcy pozostałych pojazdów będą musieli czekać na zakończenie protestu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
To będzie już drugi protest mieszkańców Nienadówki w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 8 lipca blisko 100 osób zablokowało DK nr 19. Mieszkańcy nie zgadzają się na wyburzenie ich domów, przez które ma przebiegać fragment drogi ekspresowej S19. Uważają, że na wyprowadzkę będą mieli bardzo mało czasu. Choć dostaną odszkodowania, to domy będą musieli opuścić w ciągu trzech miesięcy – w drugim kwartale przyszłego roku.
Mieszkańcy żądają jak najszybszego powołania rzeczoznawców, którzy ustalą wartość domów zaplanowanych do wyburzenia.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.





![Nocna łuna nad Iwlą. Samochód osobowy zamienił się w kulę ognia [ZDJĘCIA] pożar samochodu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/chyrowa-pozar-samochodu-08-218x150.jpg)


![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)


![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)


![Magia świąt opanowała Rzeszów. Tłumy na otwarciu świątecznego Miasteczka [ZDJĘCIA] miasteczko świąteczne rzeszów 2025](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/miasteczko-swiateczne-07-218x150.jpg)






![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)