Podkarpackie wygrało w trzecich Turystycznych Mistrzostwach Blogerów! Nasz region w tegorocznych mistrzostwach reprezentowali Karolina Miller i Piotr Andruszko z podróżniczego bloga rudeiczarne.pl.
Aby wystartować w III Turystycznych Mistrzostwach Blogerów, których organizatorem jest Polska Organizacja Turystyczna, Karolina i Piotr wrócili specjalnie ze słonecznej Malty, by pokazać swoją małą ojczyznę i wygrać dla Podkarpackiego. Mistrzostw Blogerów to akcja promująca najpiękniejsze regiony oraz ich atrakcje turystyczne.
W trakcie rywalizacji nasi reprezentanci przemierzyli prawie całe województwo. Odkryli opuszczone bieszczadzkie wioski, unikatowe drewniane cerkiewki, najpiękniejsze podkarpackie zamki, świat i krainę Łemków, podkarpackie uzdrowiska, schrony w Stępinie i Strzyżowie oraz skansen w Bóbrce i wiele, wiele więcej.
Efekty podróży Karoliny Miller i Piotra Andruszki po Podkarpaciu znajdziecie na blogu rudeiczarne.pl, a także ich Facebooku, Instagramie i Youtubie.
W tegorocznej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów zmagało się ze sobą 16 autorów z 16 województw spośród 63 zgłoszeń. W ramach zawodów podróżowali oni po swoich regionach, aby opisać, sfilmować i sfotografować jego największe atrakcje.
Blogerzy musieli mieć określoną liczbę fanów na Facebooku i Instagramie czy liczbę miesięcznych unikalnych czytelników bloga. W drugim etapie zadaniem blogerów było przygotowanie minimum dwóch wpisów oraz jednego materiału wideo, a także 6 postów na Facebooku oraz 6 postów na Instagramie, będących relacją z kilkudniowego wypadu do przydzielonego województwa.
Decydujący wpływ na wygraną naszych reprezentantów miało głosowanie internautów, w którym Karolina i Piotr zdobyli także pierwsze miejsce. W konkursie były także brane pod uwagę zasięgi wpisów na blogu podróżników oraz postów na Facebooku i Instagramie. Jednak decydujący głos miała Kapituła Mistrzostw, która doceniła treści, inspiracje podróżnicze, wartość wizualną i merytoryczną prac naszych mistrzów.
“Chcieliśmy z całego serca podziękować Wam za ogromne zaangażowanie, za to, że wspólnie przemierzaliśmy podkarpackie szlaki, za wspólne wzruszenia, emocje, przeżycia. Za to, że nie przeszliście obojętnie wobec tematów, które poruszaliśmy, a które przecież nie zawsze były łatwe. Jednak miejsca, które razem zwiedzaliśmy ukształtowała historia, a ta nie zawsze bywa kolorowa. I o tym także trzeba pamiętać” – napisali Karolina i Piotr.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Ponad kilogram narkotyków w garażu 20-latka. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia [ZDJĘCIA, FILM] zatrzymania dilera narkotyków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieszkanie-strzyzowa-ponad-kilogram-narkotykow-09-218x150.png)


![Sprzedawali butle do klimatyzacji. W środku był… cement. Zuchwałe oszustwo ujawnione [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/klimatyzacja-oszusci4-218x150.jpg)





![Ogniste Mikołajki. Mieszkańcy rzucili się do walki z ogniem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/hermanowa-pozar-mikolajki-07-e1765116382384-218x150.jpg)




![W Rzeszowie otwarto wicekonsulat Ukrainy. To pierwsza taka placówka na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/konsulat-ukraina-rzeszow-3-218x150.jpg)

![Nowy most na Sanie już przejezdny. Kluczowa inwestycja dla Podkarpacia otwarta [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Most-Jaroslaw-2025-7-218x150.jpg)

![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)
















![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)

![Wielka kolejowa inwestycja w regionie. Będzie szybszy dojazd z Rzeszowa w Bieszczady [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/WizualizacjatuneluwKrosnie-218x150.jpg)
![Ponad kilogram narkotyków w garażu 20-latka. Grozi mu do dziesięciu lat więzienia [ZDJĘCIA, FILM] zatrzymania dilera narkotyków](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/mieszkanie-strzyzowa-ponad-kilogram-narkotykow-09-100x70.png)


![Nowy most na Sanie już przejezdny. Kluczowa inwestycja dla Podkarpacia otwarta [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Most-Jaroslaw-2025-7-324x235.jpg)