Ponad 2 mln zł zarezerwowano w budżecie miasta Rzeszowa na budowę drogi, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ulicą Lwowską.
Decyzja o zarezerwowaniu pieniędzy na inwestycję zapadła podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Za te pieniądze w tym roku powstanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz odcinek trasy o długości ok. 200 metrów.
Miasto przewiduje, że przetarg na wybór wykonawcy inwestycji ogłosi w ciągu kilku najbliższych tygodni. Droga ma lepiej skomunikować strefę biznesowo-produkcyjną, która rozwija się w sąsiedztwie al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.
– Właściciele firm tam działających deklarują, że sami sfinansują rozbudowę dróg na terenie strefy, jeśli miasto doprowadzi do niej swoją drogę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
W tym roku, oprócz budowy pierwszego odcinka, miasto chce rozpocząć projektowanie drugiego odcinka trasy (ok. 1 km). Dokumentacja ma być gotowa w 2023 roku. Droga, łącząca al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską, będzie miała ok. 2,5 km.
– Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach – poinformował Urząd Miasta Rzeszowa.
oprac. (ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

![Kłody drewna spadły z ciężarówki i uszkodziły most. Groźne zdarzenie na DK77 [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/klody-tryncza31-218x150.jpg)
![Dramatyczny telefon, po którym 81-latka straciła 200 tys. zł. 34-letni oszust aresztowany [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/zatrzymanie-rzeszow-218x150.jpg)


![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)









![Nowa hala Agrohurtu w Rzeszowie nabiera kształtów. Będzie przestrzeń handlowa do wynajęcia [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/agrohurt-rzeszow-nowa-hala-218x150.jpg)


![Żłobek na Kwiatkowskiego wkrótce zostanie otwarty. Tak wygląda w środku [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/gggg-218x150.jpg)


![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)









![Nowoczesny kompleks sportowy w Rzeszowie. W marcu rusza budowa [WIZUALIZACJE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/boiska-wyspianskiego-rzeszow-wizualizacje3-218x150.jpg)


![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Rzeszów testuje na ulicach nowoczesny autobus elektryczny [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/aadwww-218x150.jpg)
![Prace mostowe na odcinku Babica-Jawornik przekroczyły 78 proc. Drogowy majstersztyk [ZDJĘCIA & FILM] S19 babica jawornik](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/s19-babica-jawornik-luty2026-06-218x150.jpg)

![Kłody drewna spadły z ciężarówki i uszkodziły most. Groźne zdarzenie na DK77 [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/klody-tryncza31-100x70.jpg)

![Nowa hala Agrohurtu w Rzeszowie nabiera kształtów. Będzie przestrzeń handlowa do wynajęcia [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/agrohurt-rzeszow-nowa-hala-324x235.jpg)