78 podkarpackich stacji kontroli pojazdów włącza się do ogólnopolskiej akcji “Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Za darmo będzie można wyregulować światła w samochodzie.
Akcję organizuje Komenda Główna Policji. Kampania wystartowała 20 października. Na Podkarpaciu zainauguruje w najbliższą sobotę (22 października). Tego dnia, a także 5 listopada, 9 listopada i 3 grudnia br. na wybranych stacjach kontroli pojazdów bezpłatnie będzie można ustawić światła w samochodach.
– Dla bezpieczeństwa jazdy ważny jest stan wszystkich elementów oświetlenia: żarówek, lamp oraz ustawienie świateł – przypomina Komenda Główna Policji.
Na Podkarpaciu kampanię “Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” koordynuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym oraz Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów. Na Podkarpaciu do kampanii przyłączyło się 78 stacji, w których we wspomnianych terminach za darmo wyregulujecie światła w swoich autach.
Policja przypomina, że jesień to taka pora roku, w której trzeba się mierzyć z ograniczoną widocznością na drodze, dlatego prawidłowo wyregulowane światła pojazdu pozwalają kierowcom wcześniej dostrzec pieszego lub inną przeszkodę. Jeśli oświetlenie jest wadliwe, to w złych warunkach, przy słabej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku.
W Rzeszowie bezpłatną regulację świateł przeprowadzą cztery stacje: Watkem przy ulicach Towarowa 1 (od 7:00 do 21:00), Okulickiego 16e (od 7:00 do 21:00), Rzecha 15 (od 7:30 do 21:00) oraz stacje Multimoto (ul. Handlowa 2, od 7:00 do 21:00), Speed Car (al. Rejtana 67, od 8:00 do 18:00) i PZM OZDG (ul. Reymonta 3, od 7:00 do 13:00).
Lista podkarpackich stacji kontroli pojazdów, które biorą udział w kampanii, jest TUTAJ.
(ram)
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl



![Rozpoznajesz go po tatuażu z sercem? Ukradł rower pod Urzędem Marszałkowskim i wsiadł do autobusu [ZDJĘCIA] poszukiwany za kradzież roweru](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/poszukiwany-za-kradziez-roweru-KMP-Rzeszow-218x150.jpg)

![Ulewy sparaliżowały Rzeszów. Zalane i nieprzejezdne ulice, mnóstwo interwencji strażaków [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ulewy-rzeszow0-218x150.jpg)
![Dwa pożary samochodów w Rzeszowie jednego dnia. Strażacy gasili kolejne auto [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/pozar-samochodu-rzeszow2-218x150.jpg)







![Wielka przebudowa na Zalesiu nabiera tempa. Tak wygląda ul. Robotnicza w Rzeszowie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/robotnicza-rzeszow2-218x150.jpg)

![Kładka nad Strugiem w Rzeszowie coraz bliżej. Fundamenty i podpory gotowe [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/strug-rzeszow2-218x150.jpg)
![MPWiK w Rzeszowie sprzedaje pojazdy. Można kupić koparki, ciężarówkę i dostawczaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/ciezarowka-mpwik-218x150.jpg)


![Rajd Rzeszowski rozpoczęty. Liderzy pokazali moc w Niechobrzu, przed kibicami wielkie emocje [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/GrzegorzGrzyb_RajdRzeszowski2026_fotKajaWroblewska-218x150.jpg)








![Matematyczny geniusz z Rzeszowa. 9-letnia Melania wygrała międzynarodowy konkurs [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/konkurs-matematyczny-melania0-218x150.jpg)














![Wielka przebudowa na Zalesiu nabiera tempa. Tak wygląda ul. Robotnicza w Rzeszowie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/robotnicza-rzeszow2-324x235.jpg)