Ponad 1500 osób wyruszyło w piątek rano (4 sierpnia) z Rzeszowa na Jasną Górę. Pątnicy do pokonania mają około 300 km.
Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Piesza Pielgrzymka odbywa się po raz 46. Hasłem tegorocznej wędrówki do Częstochowy jest “Matko Kościoła, prowadź!”. W piątek rano na placu Farnym odbyła się msza święta, której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba, pobłogosławił pielgrzymów.
– Pielgrzymka jest czasem wypraszania, przepraszania i wynagradzania – mówił podczas nabożeństwa bp Jan Wątroba.
W 46. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce bierze udział ponad 1500 osób. – Pątnicy są w wieku zróżnicowanym. Jest wiele rodzin z dziećmi. Sporo osób wybrało się pierwszy raz na pielgrzymi szlak – mówi ks. dr Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki.
Pielgrzymce będzie towarzyszył bp Edward Białogołowski, na trasie są spodziewane wizyty: bp. Kazimierza Górnego, abp. Adama Szala, bp. Jana Piotrowskiego, bp. Andrzeja Jeża. W piątek rano do granic Rzeszowa z pątnikami szły władze województwa i miasta.
Pątnicy będą szli 10 dni, do pokonania mają około 300 km, każdego dnia – ok. 30 km. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia. Najliczniejsze pielgrzymki były w latach, kiedy Polskę odwiedzał Jan Paweł II. Na szlak pielgrzymki wyruszało nawet klika tysięcy osób.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Rzeszów: Policyjny radiowóz wjechał „na czerwonym” i uderzył w audi. Trwa śledztwo, jest nagranie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policja-radiowoz-wypadek-218x150.jpg)
![Wielka akcja policji i kontrterrorystów z Rzeszowa. Mnóstwo narkotyków i zatrzymania [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/narkotyki-jaslo3-1-218x150.jpg)

![Groźny pożar na drodze wojewódzkiej. Ciężarówka z żywnością stanęła w płomieniach [ZDJĘCIA] pożar ciężarówki OSP Nawsie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/pozar-ciezarowki-OSP-Nawsie-218x150.jpg)































![Piękna zima i trudne warunki w Bieszczadach. Straż Graniczna i GOPR ćwiczyli na nartach [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/strazgraniczna-gopr-zima2026-bieszczady-218x150.jpg)
![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)





![Gigant nad Sanem nabiera kształtów. Zobaczcie budowę najdłuższego mostu na Podkarpaciu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/most-stalowa-wola-san2026-218x150.jpg)



