Jedna osoba została ranna w wyniku burz, które w czwartek po południu i wieczorem przechodziły nad częścią województwa podkarpackiego.
Jak poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, w Rymanowie Zdroju, tuż przed godz. 18:00, na kobietę, która przechodziła leśnym, turystycznym szlakiem, spadło złamane drzewo.
– Kobieta – przytomna – została zabrana do szpitala – mówi bryg. Betleja.
W czwartek strażacy wyjeżdżali 120 razy do usuwania skutków nawałnic, które przechodziły nad częścią Podkarpacia. Najwięcej interwencji dotyczyło usuwania połamanych konarów i drzew, leżących na jezdniach, chodnikach, ulicach posesjach i liniach energetycznych.
– Strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic, posesji, udrożniali przepusty drogowe. W 16 przypadkach pomagaliśmy zabezpieczyć uszkodzone dachy na budynkach gospodarczych i mieszkalnych – relacjonuje Marcin Betleja.
Najwięcej interwencji strażacy mieli w powiatach: jasielskim, dębickim i stalowowolskim. W samym Rzeszowie i powiecie rzeszowskim strażacy, na szczęście, nie mieli zbyt dużo pracy.
– W związku z burzami, w czwartek wieczorem usuwaliśmy powalone drzewo na ulicy Miłej w Rzeszowie, a w piątek rano wypompowywaliśmy wodę z zalanej piwnicy prywatnego domu w Bratkowicach – mówi kpt. Jan Czerwonka z Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.
Piątek także pod znakiem burz
Niespokojnie może być także w piątek (18 sierpnia). Meteorolodzy prognozują burze z gradem w 18 powiatach: rzeszowskim, bieszczadzkim, brzozowskim, dębickim, jasielskim, kolbuszowskim, krośnieńskim, leskim, mieleckim, przemyskim, ropczycko-sędziszowskim, sanockim, strzyżowskim i tarnobrzeskim.
Burze z gradem mogą wystąpić także w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu. Ostrzeżenie zacznie obowiązywać od godz. 13:00 do 22:00. – Burzom będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h – ostrzega Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie.
Piątek może być nie tylko burzowy, ale również upalny. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 st. do 33 st. C. Ciepła będzie także noc – temperatura minimalna wyniesie od 18 st. do 20 st. C. Ostrzeżenie o upałach obowiązuje do 20 sierpnia, do godz. 19:00.
(ram)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Wypadek na S19 w Stobiernej. Droga Rzeszów – Lublin całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] policja](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policjas19-218x150.jpg)

![Karambol w Rzeszowie. Cztery auta rozbite, ranni wylądowali w szpitalu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/karambol-rzeszow-armii-krajowej2-218x150.jpg)



![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)










![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)







![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)



![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)
![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)



![Niepokojące nagranie z Rzeszowa. Sekunda od tragedii na Podwisłoczu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/niebezpieczna-sytuacja-podwislocze1-218x150.jpg)



![Wypadek na S19 w Stobiernej. Droga Rzeszów – Lublin całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] policja](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policjas19-100x70.jpg)


