Odnowiono sale lekcyjne, świetlicę oraz inne pomieszczenia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rzeszowie, którego częścią jest SP nr 12.
Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Remont szkolnych pomieszczeń sfinansowano z grantu w wysokości 150 tys. zł, jaki miastu w ubiegłym roku przekazała Fundacja Leroy Merlin. – Ta szkoła potrzebowała zmiany – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Remont rozpoczął się w połowie września 2023 r. W piątek, 26 kwietnia, zaprezentowano jego efekty. W SP nr 12 utworzono dodatkową salę, w której dzieci mogą odpoczywać, salę, gdzie mogą rozmawiać ze specjalistami albo bawić się i integrować z uczniami polskimi.
Do SP nr 12 przy ul. Lwowskiej uczęszcza ok. 300 uczniów, z czego ok. 60 osób to dzieci z Ukrainy, które przyjechały do Polski po wybuchu wojny na Ukrainie 24 lutego 2022 roku.
– Dzieci tęsknią za swoimi domami, rodzinami. Tutaj przebywają głównie ze swoimi mamami. Spędzają w szkole bardzo dużo czasu, nie tylko na lekcjach, ale także w świetlicy przed i po lekcjach czy zajęciach dodatkowych – mówi Barbara Olearka, dyrektor ZSP nr 2.
W szkolnej świetlicy wymieniono podłogi, odnowiono ściany i sufity.
Fundacja Leroy Merlin, która wspiera głównie remont i modernizację mieszkań dla uchodźców, w przypadku Rzeszowa zrobiła wyjątek – przyznała miastu grant na modernizację szkoły, która przyjęła tak dużą liczbę dzieci z Ukrainy.
– To, co powstało w tej szkole, może pomóc zarówno dzieciom polskim, jak i uchodźcom ukraińskim – uważa Agnieszka Bolek, prezes Fundacji Leroy Merlin Polska.
W piątek fundacja podpisała umowę na przekazanie kolejnego grantu (484 tys. zł) dla Zespołu Szkół Gospodarczych na remont internatu dla 130 uczniów i poprawę warunków sanitarnych. Remont obejmie łazienki, pokoje, pokoje cichej nauki, aneksy gospodarcze.
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.







![Mitsubishi „ścięło” betonowy słup. Potężna kolizja na drodze powiatowej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/autem-w-slup-02-e1774642416176-218x150.jpg)
![Nocny pożar strawił drewniany dom. Na miejscu ponad 40 strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-czudec1-218x150.jpg)
![Spłonęła galeria sztuki pod Rzeszowem. W sobotę miało się tam odbyć ostatnie spotkanie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-tyczyn-galeria-kmpsprzeszow-218x150.jpg)
![Miłość, która ratuje świat. Wesołego Alleluja – mówi europoseł Bogdan Rzońca na Wielkanoc 2026 [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zyczenia-video-Bogdan-Rzonca-Wielkanoc-2026-218x150.jpg)





![Budowa S19 na Podkarpaciu zagrożona? Wykonawca zerwał kontrakt, GDDKiA zapowiada kroki prawne [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/s19-domaradz-iskrzynia-krosno-gddkia-218x150.jpg)

![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)











![Łazik marsjański z Rzeszowa podbija świat. Wielkie sukcesy studentów Politechniki Rzeszowskiej [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/lazik-marsjanski-legendary-rover2026-218x150.jpg)


![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)








