W miniony weekend policjanci z Jasła zatrzymali 26 praw jazdy. Rekordzista pędził w obszarze zabudowanym 144 km/h, kolejny miał na liczniku 132 km/h. Obaj popełnili to wykroczenie w ramach recydywy.
Tylko od piątku do niedzieli, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, zatrzymali 26 praw jazdy tym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
– Mundurowi skutecznie hamowali zapędy tych, którzy na drogach krajowych oraz wojewódzkich powiatu jasielskiego i krośnieńskiego, i znacząco lekceważyli określone limity prędkości – zapewnia mł. asp. Daniel Lelko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Jaśle.

W ramach recydywy
Wśród 26 kierowców, którym zostały zatrzymane prawa jazdy, byli również tacy, którzy popełnili wykroczenia w ramach recydywy.
144 km/h na ul. Dukielskiej w Nowym Żmigrodzie pędził kierujący motocyklem marki BMW. Kolejny drogowy pirat został namierzony przez policjantów w Siepietnicy. Kierowca sportowego 400-konnego audi jechał tam 132 km/h. Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 5 tys. złotych, a na ich konta trafiło po 15 punktów karnych.
Policja apeluje
Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci przypominają, że kierowcy muszą stosować się do ograniczeń prędkości, a także zwalniać w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności.
(Red)
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Nielegalna bimbrownia na Podkarpaciu zlikwidowana. 66-latkowi grozi więzienie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/bimbrownia-podkarpacie3-218x150.jpg)


![Wypadek na S19 w Stobiernej. Droga Rzeszów – Lublin całkowicie zablokowana [AKTUALIZACJA] policja](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/policjas19-218x150.jpg)


![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)







![Nowy kompleks sportowy w Rzeszowie nabiera kształtów. Zobaczcie co powstaje przy VIII LO [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/nowe-boiska-8lorzeszow-6-218x150.jpg)



![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)








![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)


![W hołdzie nauczycielce z Rzeszowa. Wyjątkowa ławeczka w Ogrodach Bernardyńskich [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/aaaaaa-218x150.jpg)
![Ogólnopolska parada „Turki 2026” na Podkarpaciu. Impreza przyciągnęła tłumy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/turki55-218x150.jpg)
![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)







![Niepokojące nagranie z Rzeszowa. Sekunda od tragedii na Podwisłoczu [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/niebezpieczna-sytuacja-podwislocze1-218x150.jpg)
![Nielegalna bimbrownia na Podkarpaciu zlikwidowana. 66-latkowi grozi więzienie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/bimbrownia-podkarpacie3-100x70.jpg)


![Nowy kompleks sportowy w Rzeszowie nabiera kształtów. Zobaczcie co powstaje przy VIII LO [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/nowe-boiska-8lorzeszow-6-324x235.jpg)