78-letnia kobieta, która w ubiegłym roku potrąciła dwóch chłopców nie stawiła się na rozprawę. W wypadku zginął 11-letni chłopiec. Sąd wyznaczył kolejne terminy rozpraw.
Wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Przed Sądem Rejonowym w Brzozowie rozpoczął się proces 78-latki oskarżonej o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Do wypadku doszło w ubiegłym roku w Humniskach, w powiecie brzozowskim.
– Proces się rozpoczął. Oskarżona nie stawiła się na rozprawę, został przesłuchany jeden świadek, czyli matka jednego z poszkodowanych nieletnich – powiedział PAP sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie, któremu podlega brzozowski sąd.
Sąd wyznaczył kolejne terminy rozpraw. Jeden na 25 września, drugi na 2 października.
Dzieci wracały ze szkoły
Do tragicznego wypadku doszło 11 października ub.r. w Humniskach, na prostym odcinku drogi. W grupę dzieci, które wracały ze szkoły, wjechał osobowy opel. Za kierownicą siedziała 78-latka.
Bądź na bieżąco.
Czwórka dzieci szła poboczem, wzdłuż drogi przy której nie ma chodnika. Dwie dziewczynki, które były z przodu, zdążyły w porę odskoczyć. Auto uderzyło w dwóch 11-letnich chłopców. Jeden z nich zmarł na miejscu, drugi został ranny i przetransportowany do szpitala.
Nie zachowała ostrożności
Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Brzozowie. Kobieta kierująca samochodem usłyszała zarzut z artykułu 177 par. 2 Kodeksu karnego, który dotyczy spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.
Biegły z zakresu ruchu drogowego ustalił, że 78-latka nie zachowała ostrożności podczas wymijania pieszych, nie obserwowała należycie jezdni i przekroczyła dozwoloną prędkość. Jechała około 70 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50. Z opinii biegłego wynika również, że samochód był sprawny.
Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia. Wobec 78-letniej kobiety zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.
(Red/PAP)
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.



![Czołowe zderzenie i dwie kobiety w szpitalu. 51-latek wjechał wprost na nie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/wypadek-lopuszka-wielka1-kpp-przeworsk-218x150.jpg)


![Sześć osób w szpitalu po zatruciu czadem. Dramatyczna interwencja strażaków [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/sedziszow-mlp-czad-ospsedziszowmlp2-218x150.jpg)


![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)






![Trwa obracanie “Karpatki”. Wkrótce drążenie drugiej nawy tunelu na S19 Rzeszów Płd. – Babica [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/karpatka-s19-2026styczen-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)

![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)











![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)










