Zarząd Zieleni Miejskiej przygotowuje kolejną inwestycję. Tym razem będzie to „Sad owocowy na Baranówce”. Obecnie trwają konsultacje z przedstawicielami Rady Osiedla Baranówka.
Dzięki RBO
„Sad owocowy na Baranówce” ma powstać w tym roku na osiedlu Baranówka, w rejonie ulicy Raginisa.
– Jest to część projektu wybranego przez mieszkańców w ostatniej edycji Rzeszowski Budżet Obywatelski. Projektu, który ma na celu stworzenie osiedlowego miejsca spotkań i integracji – podkreśla Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Całość będzie monitorowana
Całość tego przedsięwzięcia nosi nazwę „Sad owocowy na Baranówce” i oprócz wiśniowej alei powstaną także:
– miejsce na ognisko wraz z siedziskami,
– palenisko do grillowania wraz z ławostołami,
– monitoring.
Zmodernizowana zostanie też ścieżka prowadzącej do tego terenu rekreacyjnego od ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej.
Obecnie trwają konsultacje
Trwają już konsultacje dotyczące tej inwestycji z przewodniczącym Mateusz Maciejczyk i przedstawicielami osiedla Baranówka.
– W kolejnych latach planujemy uatrakcyjnić to miejsce. Powstaną m.in. kolejne alejki spacerowe z ławkami, rabaty z roślinami owocowymi takimi jak np. jagoda kamczacka, dereń jadalny, borówka, pigwowiec, porzeczki w różnych odmianach, morwa, jabłonie, grusze – wylicza Gernand.
ZZM zaprojektuje także pergole i trejaże, po których piąć się będą aktinidia pstrolistna i cytryniec chiński. Całość uzupełniona będzie ziołowymi rabatami i ogrodem sensorycznym.
(red)
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.
![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-218x150.jpg)






![Straż pożarna postawiona na nogi. Płonęły budynki gospodarcze [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-8-218x150.jpg)
![Pożar budynku mieszkalnego na Podkarpaciu. Kolejnego dnia ogień pojawił się znowu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-posada-jasliska-osp-tylawa-218x150.jpg)
![Ogień strawił halę producenta mebli dziecięcych cenionych przez celebrytów. Hala przed i po pożarze [ZDJĘCIA] pożar bellamy](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zagorz-20-218x150.jpg)






![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-218x150.jpg)



![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Czy Rzeszów stał się miastem apartamentowców? To oferują najdroższe mieszkania w mieście [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Nowy-projekt-1-2-218x150.jpg)










![Zamek w Łańcucie otwiera sezon. Możecie już podziwiać turystyczną perełkę Podkarpacia [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/zamek-lancut-zima1-218x150.jpg)








![Nieprzytomny 34-latek w samochodzie. Konieczne było wybicie szyby [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/kanczuga-akcja-100x70.jpg)


![S19 pomalowana przez zimę. Fotografie nie kłamią – Podkarpacie to jeden z najpiękniejszych regionów Polski [ZDJĘCIA] s19 zimą](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/Miejsce-Piastowe-–-Dukla-12-324x235.jpg)